Mustafa Destici: 'Apoletini sökeceğim' diyenin ciğerini sökerler

BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, CHP'nin adayı Muharrem İnce'ye tepki gösterdi. İnce'nin TSK'ye hakaret ettiğini savunan Destici, "Tabi onlar edebinden konuşmuyorlar. Yoksa onlar ‘Apoletini sökeceğim’ diyenlerin ciğerini sökerler aslında" dedi.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, CHP'nin Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce’nin "O generalin apoletlerini sökeceğim" sözlerine tepki gösterdi. İnce’nin sözlerini, Türk Silahlı Kuvvetleri'ne (TSK) yapılmış "büyük bir hakaret" olarak niteleyen Destici, “Onlar edebinden dolayı konuşmuyor. Yoksa ‘Apoletini sökeceğim’ diyenin ciğerini sökerler” dedi.

Ankara’da gazetecilerin sorusunu yanıtlayan Mustafa Destici, CHP’lilerin darbeci zihniyette olmayan generallere karşı bir tahammülsüzlüğü olduğunu söyledi. CHP’nin kendi görüşüne uymayan birisi iktidara geldiğinde askerin müdahale etmesi beklentisinde olduğunu savunana Destici, “Halen aynı özlemi duyuyorlar” diye konuştu.

'DARBECİ ZİHNİYET GİTSİN'

CHP'nin Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce’nin açıklamasına tepki gösteren Destici, şunları söyledi:

“Cumhurbaşkanı’nı alkışlayan bir generalin apoletlerini sökeceğini ifade etmesi, gerçekten hiç şık değil, çok yanlış, çok da çirkin ve kabul edilemez bir davranış. TSK’nın tamamına yapılmış büyük bir hakarettir. Yani ne yapmış da apoletlerini sökecekmiş? Cumhurbaşkanını alkışlamış! Yani biz bunu istemiyor muyuz? Darbeci zihniyet gitsin ve herkes milli iradeye ram olsun, milli iradeye boyun eğsin. Yani millet kimi seçmişse ona tabi olsun ve onunla birlikte devleti yönetsin. Cumhurbaşkanını alkışlıyor, başka birisini alkışlamıyor. Dolayısıyla ben yanlış buluyorum. Terörle mücadelede bizim askerlerimiz, komutanlarımız kahraman, o komutanımız da büyük bir kahraman. 15 Temmuz’da da kendisini ispatlamış, hain PKK terör örgütüne karşı da, IŞİD’e karşı da kendini ispatlamış bir generalimiz. Tabi onlar edebinden konuşmuyorlar. Yoksa onlar ‘Apoletini sökeceğim’ diyenlerin ciğerini sökerler aslında.”

NE OLMUŞTU? 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve 2'nci Ordu Komutanı Korgeneral İsmail Metin Temel, Malatya'da Esnaf Sanatkar Odası'nın düzenlediği iftara katılmıştı. Erdoğan'ın Muharrem İnce'yi eleştirdiği sırada Temel'in alkışladığı görülmüştü. Bunun üzerine İnce, Temel için "Apoletleri sökeceğim" ifadelerini kullanmıştı. (ANKARA/DHA)