Perinçek: FETÖ'cülerin mal varlıklarına el konulamaz

Perinçek: Özel mülkiyet anayasanın güvencesi altında. FETÖ’cülerin de malına el konulamaz.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Vatan Partisi Genel Başkanı ve cumhurbaşkanı adayı Doğu Perinçek, devletin FETÖ ile suçlananların mal varlıklarına el koymasını eleştirdi. Perinçek, "FETÖ ile 50 yıldır mücadele eden bir insan olarak bunu cesaretle söylüyorum, FETÖ’cünün malına el koyamazsın" dedi.

Tele1 TV’de Mehmet Ali Güller’in hazırladığı 'Analiz' programına katılan Perinçek, şunları söyledi: “İdama mahkum olan adamın dahi cebinden 25 kuruş çıkarsa, o mirasçılarına verilir. Bir hukukçu olarak şunu söyleyeceğim: FETÖ’cünün de malına el koyamazsın. Böyle bir şey yok. FETÖ ile 50 yıldır mücadele eden bir insan olarak bunu cesaretle söylüyorum. Kimse de bana ‘gık’ diyemez. Özel mülkiyet Anayasa’nın güvencesi altındadır. Siz şimdi adamın fabrikasına yükleniyorsunuz, varsa suçu yargılarsın. Ama fabrika bir suç aleti değil. O fabrika suçla elde edilmiş bir servet değil. O fabrika ekonomik yollardan kazanılmış bir fabrika. Sen ona ‘FETÖ’cünün fabrikası’ diye el koyamazsın. ‘PKK’lının fabrikası’ diye el koyamazsın. Böyle bir hukuk sistemi olmaz. Bunu yaptığınız zaman, bütün iş adamlarında büyük bir korku oluşur. Ve burada büyük bir kaynak transferi de var. Dışarıdan para getirmeye çalışırken, dışarıya muazzam bir kaynak akışı oluyor.”

'HULUSİ AKAR'I GÖREVDEN ALACAĞIM'

Cumhurbaşkanı seçilirse Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar’ı görevden alacağını da söyleyen Perinçek, “Alırım, kesinlikle. Tabii… Hulusi Akar’la artık Türk Silahlı Kuvvetleri’nin işleyişini sağlıklı bir şekilde götüremeyiz" dedi.