Erdoğan'dan Kürt seçmen için 'mühür' uyarısı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dün AK Parti Genel Merkezi'nde bir araya geldiği milletvekillerine Kürt seçmen için 'mühür' uyarısı yaptı: 'Nasılsa ittifaka veriyoruz fark etmez' algısına karşı dikkatli olacağız.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Erken seçim kararının açıklanmasının ardından dün sabah milletvekilleri ile bir toplantı yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yapılacak çalışmalar için mesajlar vermişti. Vekillere, "Bir dakika bile kaybetmeyin. Halktan teveccüh var diye gevşemeyin. Kimse kendini partinin üzerinde görmesin. Kişisel hırsı olanları bu trenden indireceğiz. Kalbi sağlam olanlarla yola devam edeceğiz” dediği belirtilen toplantıda yaptığı Kürt seçmen uyarısı da bugün medyaya yansıdı.

Türkiye gazetesinden Yücel Kayaoğlu'nun haberine göre, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dün AK Parti Genel Merkezinde bir araya geldiği milletvekillerine erken seçim kararı almalarının gerekçesini anlattı, 'eski-yeni' ayırmadan yola birlikte devam edeceklerini söyledi, kimsenin 'benlik' hevesine kapılmamasını istedi.

KÜRT SEÇMEN UYARISI

Habere göre Erdoğan konuşmasının bir bölümünde de MHP ile ittifakın Kürt seçmende yaratabileceği çekincelere dikkat çekti. "Kamuoyunda, cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Erdoğan’a, milletvekili seçimlerinde başka partiye oy verilebilir algısı oluşturulmaya çalışılıyor. Bu çok tehlikelidir. Buna izin vermemeliyiz" dediği belirtilen Erdoğan, seçmeni 'mühür' konusunda uyarılmasını istedi. Erdoğan'ın, "Özellikle Kürt seçmenlerimiz üzerindeki kara propagandaya karşı dikkatli olalım. Çünkü, bölgede ittifaka verilen oylar MHP’ye gidecek diye propaganda yapılacak. İttifak yapıyoruz diye Kürt seçmenin bizden uzaklaşmasına göz yummayacağız. Yine; ‘Nasılsa ittifaka veriyoruz diye AK Parti ya da MHP fark etmez’ şeklindeki algıya karşı dikkatli olacağız. Seçmene tek tek mührü nereye nasıl vuracaklarını anlatalım" dediği belirtildi. (Kaynak)