CHP'den cumhurbaşkanlığı için ilk aday çıktı

Cumhurbaşkanlığı için CHP'den 'adayım' diyen ilk isim belli oldu. CHP Genel Başkan Yardımcısı Öztürk Yılmaz, cumhurbaşkanlığı için aday olduğunu açıkladı. Yılmaz, aday gösterilmesi durumunda başarılı olacağına 'sonsuz' inandığını söyledi.

Google Haberlere Abone ol

ANKARA - Cumhurbaşkanlığı için 24 Haziran'da yapılacak seçim için aday belirleme çalışmalarını sürdüren CHP'den ilk aday çıktı. CHP Genel Başkan Yardımcısı Öztürk Yılmaz, "Genel başkanımıza düşüncelerimizi açtım. Genel başkanımızın aday olması durumunda sonsuz desteğim var. Aday olmaması halinde ve partimizin ilgili organlarının tevdi etmesi halinde adayım" dedi.

47 yaşında olduğunu ve hayatının hiçbir döneminde başarısız olmadığını söyleyen Yılmaz, adaylığına ilişkin şunları söyledi: "Kenardan aday olunmaz. Tavşan aday olunmaz. Burası er meydanı. Bunu olabilecek insanların çıkması gerekiyor. Bunu başaracağıma sonsuz inanıyorum. Zerre kadar tereddüdüm yok. Kimseden korkum endişem, en ufak derecede bir tereddüdüm yok. Veremeyecek hiçbir hesabım yok. Allah’tan başka hiçbir kimsenin önünde eğilmedim ve dimdik halkla mücadeleyi kazanacağıma inanıyorum. Yeter ki bu görev bize tevdi edilsin. Ben CHP genel merkezi önünde boynumun bükük olmasını istemiyorum. Ağlamak istemiyorum. 25 Haziran’da yeni bir yaza uyanmak istemiyorum."

(DUVAR)