Kılıçdaroğlu: FETÖ'nün bir numaralı siyasi ayağı Cumhurbaşkanlığı koltuğunu işgal eden zattır

Kılıçdaroğlu, Boğaziçili öğrencilere "O komünist, hain gençlere okuma hakkı vermeyeceğiz" diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan'a tepki gösterdi. CHP lideri, Erdoğan'a "Sen kimsin? Üniversiteler senin babanın malı mı?" diye seslendi. OHAL'in FETÖ'nün siyasi ayağını ortaya çıkarmamak için sürdürüldüğünü öne süren Kılıçdaroğlu, "FETÖ'nün bir numaralı siyasi ayağı, Cumhurbaşkanlığı koltuğunu işgal eden zattır" dedi.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin Meclis grup toplantısında konuştu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, Boğaziçi Üniversitesi'nde "Afrin lokumu" dağıtılmasına karşı çıktıkları için gözaltına alınan öğrenciler için söylediği "O komünist, o vatan haini terörist gençler onların masalarını dağıtıyor. O terörist gençlerle ilgili her türlü çalışmayı yapıyoruz. Bu gençlere üniversitede okuma hakkı vermeyeceğiz" sözlerine tepki gösterdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: O komünist, hain gençlere okuma hakkı vermeyeceğizCumhurbaşkanı Erdoğan: O komünist, hain gençlere okuma hakkı vermeyeceğiz

Kılıçdaroğlu, şunları söyledi: "Üniversiteler bilgi yuvalarıdır. Üniversitelerde her türlü bilgi konuşulup tartışılabilir. Üniversitelerde şiddet olmaz. Üniversiteyi şiddete teslim ederseniz, bilgi üretmez. Afrin için lokum dağıtanlara müdahaleyi doğru bulmuyoruz. Üniversite yönetimi müdahale etmeli. Koltuğu, işgal eden zat, doğrudan müdahale ediyor. 'Sizi üniversitede okutmayacağım' diyor. Sen kimsin? Sen kimsin de öğrencileri üniversitede okutmayacaksın. Üniversiteler senin babanın malı mı? Üniversiteler bu ülkenin malı. Beyefendi anayasa tanımadığı için seni okutmayacağım diyor. Devletin tepesinden üniversite dizayn edilmez. Devletin tepesinden üniversiteleri Hitler, Mussolunu Pinochet idare ediyordu. Demokrasilerde siyası otorite suçluyu tespit edemez."

Kılıçdaroğlu'nun diğer mesajları şöyle:

KÖMÜR LOBİSİNE TÜRKİYE'Yİ TESLİM EDİYORLAR: Türkiye Taş Kömürü Kurumu'nu çalıştırmıyorlar, zarar ettiriyorlar. Birilerine peşkeş çekmeye çalışıyorlar. Senin kömürünü çıkarmayıp el alemin kömürünü getirenlere oy verme. Taş kömürü milli servetimizdir. Kömür lobisine enerji lobisine Türkiye'yi teslim ettiler. Siz Türkiye'nin değil lobicilerin adamısınız. Dünya kadar işsiz var ABD'nin Rusya'nın Kolombiya'nın işsizliğine çare oluyorsun. Ayağının altındaki kömürü çıkarmıyorsun.

HIRSIZLIĞIN ÇOK ÖTESİNDE BİR OLAY: 15 yıldır iktidardasın enerji sorununu neden çözmedin? Bu hırsızlığı da aşan bir şey. Hırsız dediğin adam açtır, gider bir şeyler çalar. Bunların karnı tok, badem sütüyle besleniyorlar. Hırsızlığın çok ötesinde bir olay. Doğalgaz ve petrolü anlarım ama kömür neden ithal ediliyor? Dünyanın hiçbir devletinde bir devletin başka bir devlete yüzde 60 oranında enerji bağımlılığı yoktur. Siz yüzde 60 oranında Rusya'ya bağımlıysanın egemenliğiniz tehlikededir. Neden sadece bir ülkeye Türkiye'yi bağımlı hale getirdiler.

BAŞBAKAN'A AFRİN İÇİN HAVA DESTEĞİ UYARISI YAPTIM: Şehitler arasında ayrım yapanlar vatan hainidir. Sizi kandıranlara şehitlerinizi ayıranlara oy vermeyin. Oy verdiğiniz anda kendi ikballeri için kullanırlar, şehitler için değil. Afrin gündeme geldiğinde hava desteği sağlanmadan girilmemesi gerektiğini ifade ettim. Sayın Başbakan aradı, hava desteğini aldık, Afrin'e giriyoruz dedi. 'Allah ordumuza yardımcı olsun' dedik. Hiçbir zaman Afrin'e karşı gelmedik. Tam tersine terör örgütleri sınırlarımıza konuşlanmışsa uluslararası sözleşmelerden doğan hakkımızı kullanabiliriz dedik.

BU KADAR AHLAKSIZLIĞI HİÇ DUYMADIM: Ordu hepimizin ordusu. Onlar kendi çocuklarını askere göndermiyorlar. Bu ülkenin ordusu bizim ordumuzdur. Ordumuz kahraman bir ordudur. Siyasilerin yani AK Parti hükümetlerinin Ortadoğu'da yaptığı bütün hataları ordu düzeltmeye çalışıyor. Cumhurbaşkanlığı koltuğunu işgal eden zat Afrin kahramanlığına soyunmuş. İşgalci zat sen, bu ülkenin kozmik odasını terör örgütüne açmadın mı? Senden kahraman mı olur. Sen kahraman falan değilsin. Kalkmış bir laf ediyor, son derece üzdü beni. 'Artık metal yorgunluğu yok, Afrin'le birlikte diriliş başladı'. Bu kadar ahlaksızlığı hiç duymadım. Ergenekon, balyoz davalarında orduyu perişan ettiler şimdi kalkmış ordu üzerinden zafer naraları atıyor.

AB'YE NE ANLATACAKSIN RAPORLAR ORTADA: AİHM kararları bile uygulanmıyor. Cumhuriyet yazarı Akın Atalay 1.5 yıldır hapiste. Bırakmıyorlar. Tutuklama kararı çıktığında yurtdışından geldi. Bu mesele vicdan meselesidir. Adaleti çürütürseniz devleti çürütürsünüz. Gitmişler AB'ye Türkiye'yi anlatacaklar. Ne anlatacaksın, raporlar orada, her şey var. Milletvekilleri hapiste Türkiye'de. Sen mi seçtin onları. Bütün bunlar OHAL nedeniyle oluyor.

TORUNLAR DAVASINDAKİ KARAR: Her 100 işsiz vatandaşlar 27'si üniversite mezunu ve her evde bir işsiz var. Her evde huzursuzluk var. Torunlar diye bir şirket var. 10 işçi asansör kazasında öldü. Mahkeme karar verdi, 60 bin lira ödenecek. Bu mudur adalet? 10 işçinin bedeli bu olabilir mi? Hakim koltuğunda oturuyor, akşam eve gittiğinde çocuklarının, eşinin yüzüne nasıl bakıyorsun?

SEN YAKAYI KAPTIRDIN: Dolar almış başını gidiyor. Hükümetten tık yok. Aşa gidecekmiş, aşağı gidene kadar millet perişan olacak. 1 kuruş artışın maliyeti 4.4 milyar lira. 440 milyar dolar borç var. Bu milletin her şeyini sen dolara bağlamışsın. Sen Türk lirasına güvenmiyorsun, yakayı da kaptırdın.

AK Partili Ünal: Kılıçdaroğlu, çok ağır bir mitomani vakasıAK Partili Ünal: Kılıçdaroğlu, çok ağır bir mitomani vakası

OHAL FETÖ'NÜN SİYASİ AYAĞI İÇİN: Askeriyedeki FETÖ'cüleri temizledik, Milli Eğitim'deki FETÖ'cüleri temizledik, yargıdaki FETÖ'cüleri de temizledik, o zaman OHAL niye var? FETÖ'nün siyasi ayağını ortaya çıkarmamak için OHAL'i sürdürüyorlar. Buradan ilk kez, FETÖ'nün bir numaralı siyasi ayağı, Cumhurbaşkanlığı koltuğunu işgal eden zattır diyorum. (HABER MERKEZİ)