LDP eski başkanı Toker'den 'aday' önerisi: AK Parti adayını ayıklar!

LDP'nin eski Genel Başkanı Cem Toker: AK Parti adayı her kim olacaksa İlhan Kesici'nin karşısına, milletin önünde televizyonda çıksın, İlhan Kesici AK Parti adayını ayıklar, kenara koyar, benim tanıdığım İlhan Kesici bunu yapar.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Liberal Demokrat Parti (LDP) Eski Genel Başkanı Cem Toker, cumhurbaşkanlığı seçimlerinde İlhan Kesici'nin aday gösterilmesini önerdi. "1 Kasım seçimlerinden sonra milli iradeye saygı duymadığını" söyleyen Toker, "milli iradeyle probleminin olduğunu" söyledi.

KRT'de Çağlar Cilara'nın programına konuk olan Cem Toker, "Milli irade mi istiyor limonataya özel tüketim vergisini koy, dünyanın en pahalı benzinini bana sat, nasıl oluyor bunlar?" diye sordu. Cem Toker, "Çocuk tacizlerini araştırma komisyonu reddediliyor. Kimse sormuyor ulan ben sana oy verdim maaş verdim sen hangi yetkiyle bunu reddediyorsun, bunu diyemiyor, demiyor. Bunu demeyen milli iradeye benden saygı bekliyorsunuz" diye konuştu.

'YANDAKİ EVDE YANGIN ÇIKTI BİZ BENZİN DÖKTÜK'

Cem Toker, "Bugün Suriye'de olmamız tamam haklı gerekçemiz var yüzde yüz desteklerim ama niye Suriye'yi dağıttık? Yandaki evde yangın çıktı biz benzin döktük, şimdi aman bizim eve sıçramasın diye kendimiz gidiyoruz yangını söndürmeye ve bizim itfaiyecilerimiz yanıyor orada, bunu sorgulamayan milli iradeyle benim sorunum var arkadaş" dedi.

'AK PARTİ ADAYINI AYIKLAR KENARA KOYAR'

Cem Toker, CHP'nin içinde 'sağdan da oy alabilecek' tek Cumhurbaşkanı adayının İlhan Kesici olduğunu da savunarak, Kesici ile 'AK Parti adayı'nın birlikte canlı yayına çıkması durumunda Kesici'nin 'ayıklayıp kenara koyacağını' öne sürdü. Toker şöyle konuştu, "CHP'nin sağdan oy tırtıklayabilmesi lazım. Öyle doğal bir laik, muhafazakar, liberal bir aday lazım. Benim kafamda bir isim var; İlhan Kesici. CHP'de doğal olarak, hiçbir popülizme kaçmadan, Cenab-ı Hak diye konuşan tek siyasetçi benim gözümde İlhan Kesici. Bilgisi ufku, hür dünya değerlerine olan inancı, her türlü niteliğe sahip. AK Parti adayı her kim olacaksa İlhan Kesici'nin karşısına, milletin önünde televizyonda çıksın, İlhan Kesici AK Parti adayını ayıklar, kenara koyar, benim tanıdığım İlhan Kesici bunu yapar. Kazanma şansı da var."