Yıldırım: Operasyon Afrin'le sınırlı değil

Başbakan Yıldırım, Afrin'e yönelik operasyon için "Bu harekat sonuna kadar devam edecek. Herhangi bir süre söz konusu değildir" dedi. Yıldırım, operasyonun Afrin'le sınırlı kalmayacağını da söyledi.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Başbakan Binali Yıldırım, İstanbul'da, Milli Savunma Üniversitesi Harp Enstitüleri Karargah Subaylığı 1'inci Dönem Eğitimi Mezuniyet Töreni'nde konuştu. Afrin'e yönelik operasyona ilişkin açıklamalarda bulunan Yıldırım, şunları söyledi:

"Bugün ciddi sıkıntıların yaşandığı Suriye Filistin İsrail Lübnan Irak Yemen ve diğer bölgelerdeki olaylar Türkiye'nin tarihinden geleceğinden bağımsız değerlendirilemez. Hiçbir ülkenin toprağında gözümün olmadı, olmayacak. Hiçbir ülkeyi yönetmek gibi bir hevese de sahip değiliz. Fırat Kalkanı Afrin bölgesinde mücadelemiz sadece ülkemizin sınırlarını güvence altına almak değil vatandaşımızın can ve mal güvenliğini de korumak o bölgede yaşayan mazlum mağdur insanları terör örgütünün zulmünden kurtarmak."

'HERHANGİ BİR SÜRE SÖZ KONUSU DEĞİL'

Yıldırım, Afrin operasyonu için süre söz konusu olmadığını belirterek, şöyle dedi: "Bu harekat sonuna kadar devam edecek. Herhangi bir gün süre söz konusu değildir. Ancak terör örgütünün tam anlamıyla yok edilmesine bağlıdır. Bu harekatı Afrin'de sınırlı olarak düşünmemiz de söz konusu değildir. Tehdit ve terör nerede varsa orası bizim için hedeftir. TSK'ya her türlü teknolojik imkanı sunuyoruz sunmaya da devam edeceğiz.'' (HABER MERKEZİ)