Destici'den 'ittifakta BBP olmasın' diyen MHP'ye yanıt: Kimseye müdana etmiyoruz

BBP lideri Destici, AK Parti ile kurulan ittifakta BBP'nin yer almasına karşı çıkan MHP Konya Milletvekili Mustafa Kalaycı’ya yanıt verdi. "AK Parti, MHP ve BBP ittifak yapma konusunda ilkesel olarak anlaştı" diyen Destici, "Bizler sadece bir siyasi parti değiliz" ifadesini kullandı.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, AK Parti ile yürütülen ittifak çalışmalarında MHP heyetinin başkanlığını yapan Konya Milletvekili Mustafa Kalaycı’nın "Cumhur ittifakı iki parti arasında olmalı, BBP’nin katılmasını uygun bulmuyoruz" sözlerine cevap verdi.

BBP Genel Merkezi'nde basın toplantısı düzenleyen Destici, ilk olarak ittifak düzenlemesine ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Destici şunları söyledi:  “AK Parti ve MHP’nin hazırlamış olduğu bizim de dışarıdan görüş ve önerilerimizi ilettiğimiz teklif Meclise sunuldu. Partilerin ittifak yaparak seçime girecek olmasından CHP ya da diğerleri niye rahatsız oluyor? Bu yasa birkaç parti için Meclise sunulmadı ki. Tüm siyasi partilerin bu süreçte destek vermesini arzu ediyorum. AK Parti, MHP ve BBP ittifak yapma konusunda ilkesel olarak anlaştı. Başka siyasi partiler de bu ittifaka eklenebilir. Süreyle ilgili de bir kısıtlama yok. Burada hepimizin siyasi adımlarına, diğer siyasi partilerin kararlarına saygı duyması lazım.”

MHP'li Kalaycı, BBP'nin ittifakta yer almasına karşı çıktıMHP'li Kalaycı, BBP'nin ittifakta yer almasına karşı çıktı

'BİZ SADECE BİR SİYASİ PARTİ DEĞİLİZ'

Destici, MHP Konya Milletvekili Mustafa Kalaycı’nın “Cumhur ittifakı iki parti arasında olmalı, BBP’nin katılmasını uygun bulmuyoruz” sözlerine ise şu yanıtı verdi:

“Cumhur İttifakı içerisinde olduğumuzu söyledik. Yalnız bazı kavramlar üzerinde daha net şeyler söylememiz gerekiyor. Bu Büyük Birlik Partisi 25 yıllık bir siyasi harekettir. Dikkat edin, bizler sadece bir siyasi parti değiliz, biz dinamik bir siyasi hareketiz. Bu yüzden Büyük Birlik Partisi olumlu enerji üreten ve sinerjisi de olan bir harekettir. Keyfiyet, yani nitelik anlamında, nerede duruyorsak, kimin yanındaysak oraya olumlu ve algılar, katkılar üretmişizdir. Aziz milletimizin indinde ve algısında da Büyük Birlik Partisi vizyonu ve algısı budur. İttifak hakkında istikametimizi zaten belirlemiştik, bu çizgide ilerliyoruz. Kimseye müdana (kendini borçlu hissetmek) etmiyoruz, doğru bildiğimizi yapıyoruz. Büyük Birlik Partisi, tecrübesinin ve kadrolarının müstakbel süreçte ülkemize olumlu katkılar sunacağını düşünüyoruz. Mümkün oldukça sahici davranmaya çalışıyor, siyaset üretmeye çalışıyoruz. Başta dedik ya siyaseti meslek algısıyla yapmıyoruz. Bu noktada bize ihtiyaç duyulacaksa ki; duyuluyor.” (ANKARA/DHA)