Kılıçdaroğlu'ndan Erdoğan'a: İstifa edecek misin?

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Man Adası'yla ilgili açıkladıkları belgelerin yargı eliyle doğrulandığını belirterek, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'a "İstifa edecek misin?" diye seslendi. Erdoğan'a, "IŞİD'le işbirliği mi yaptın IŞİD'den korktun mu" sorusunu da yönelten Kılıçdaroğlu, Berberoğlu'na verilen cezaya "Asla kabul etmiyoruz" diye tepki gösterdi.
Kemal Kılıçdaroğlu, CHP'nin haftalık Meclis grup toplantısında...

DUVAR – CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’a canlı yayında tartışma çağrısını yineledi. Man Adası belgelerinin doğrulandığını belirten Kılıçdaroğlu, hükümetin tefeci ekonomisi yürüttüğünü söyledi.

CHP Genel Kılıçdaroğlu, partisinin TBMM grup toplantısında yaptığı konuşmada özetle şunları söyledi:

GAZETECİLERİN YANINDAYIZ: ‘Sen misin yazı yazan. Sen misin kalem oynatan’ deyip kelepçe vurup onları mahkemenin önlerine çıkarırsanız, görüşü ne olursa olsun bütün yüreğimiz yine o gazetecilerin yanında atar. Bugün Enis Berberoğlu yargılanıyor. Bekliyoruz nasıl karar çıkacak diye. Elde hiçbir belge yok ama bir talimatla Enis Berberoğlu esir konumunda.

ERDOĞAN İSTİFA EDECEK MİSİN?: 17 Aralık 2017’de bir grup toplantısı yapmıştık ve ben Man Adası belgelerini açıklamıştım. Recep Bey’e sormuştum. Bir sterliğine kurulan Man Adası’ndaki şirketle bağlantısı nedir diye sormuştum? Diyor ki savcı, ‘İlgili genel başkan yardımcısının belgeleri ile MASAK’ın verdiği belgeler aynı belgelerdir’ diyor. Ben Recep Bey’e soruyorum. İstifa edecek misin? Namusun, şerefin ve haysiyetin varsa 1 dakika o koltukta oturmazsın. Avukatın, yandaşların sahte diyordu. Verdik savcıya. Hiçbirisinin sahte olmadığı çıktı ortaya. Benim adım Recep Bey mi? Benim adım Kemal Kılıçdaroğlu. Seni her önüne gelen aldatır. Obama aldatır, PKK aldatır, El Nusra seni aldatır, YPG seni altadır ama bu kardeşinizi kimse aldatamaz. Şeref ve namus sahibiysen cevap verirsin. Niye kaçak güreşiyorsun? Neden cevap vermiyorsun? Senin hangi dümenler çevirdiğini biliyorum. Ancak yalan atar, iftira atar, yalan atar. Her türlü tezgahı çevirir.

NİYE ÇIKMIYORSUN KARŞIMA?: Sen cevap verinceye kadar bu soruları sana sormaya devam edeceğim. Dünya kadar televizyonun da niye çıkmıyorsun karşıma? Her firavunun bir Musa’sı var. O firavunun Musa’sı da benim. Yalan üzerine siyaset yapmıyoruz. Sanıyor ki ben çok bağıracağım, Kılıçdaroğlu geri adım atacak. Sen kim oluyorsun da bize geri adım attıracaksın. Ben vatandaşın hakkını sonuna kadar savunuyorum.

İNSANLAR GEÇİMSİZLİKTEN KENDİNİ YAKIYOR?: Esnaf ziyareti yaptım, bu da hemen gitmiş koşa koşa esnaf ziyareti yapmış. Beni takip et Recep Tayyip Erdoğan. İnsanlar geçimsizlikten kendilerini yakıyorlar. Bu Ankara’daki beylerin ar damarı var mı?

İKTİDAR TEFECİLERE HİZMET EDİYOR: 1 milyon 293 bin vatandaşımız bankalar tarafından kara listeye alınmış durumda. Ben bunları söyleyince çok alınıyorlar. Bu sefer ben değil Yeni Şafak gazetesinde yazıyor. Manşetten bir haber veriyor. Son 3 yılda en büyük 1000 sanayi kuruluşu bankalara 10 milyar 800 milyon lira faiz ödedi diyor. Yakasını tefecilere kaptırmış. Tefecilere hizmet eden iktidar, bu iktidardır. Seni tefeciler de kandırıyor. Sevgili Recep Bey, yüksek faizle senden para çekiyorlar. Sen onlara hizmet eder konuma geldin. Sen tefecilere hizmet edip 149 milyar dolar faiz ödersen bu ülkede kim yatırım yapacak.

SON 15 YILDA 2 KURUMUN GENİYLE OYNANDI: Ordumuzun Afrin’e operasyonunu ilk günden destekledik. Vatan görevi ordumuzun yaptığı mücadele Türk halkının mücadelesidir, Erdoğan’ın mücadelesi değildir. Hepimizin çocukları askerliklerini yapar. Vatani görevdir, parti görevi değildir. Bunun adı orduya da vatanına da ihanettir. Son 15 yılda iki kurumun DNA’sıyla oynandı. biri ordu diğeri Milli Eğitim, FETÖ’nün ordunun içinde yuvalanmasını sağlayan hangi şerefsizlerdi? Genelkurmay Başkanı’nı terörist diye hangi şerefsizler hapse attılar. Kimse kusura bakmasın şeref ve namus yoksunu bir insan şeref ve namustan bahsedemez.

SEN TÜRKİYE TARİHİNİN EN KORKAK ADAMISIN: Neymiş Recep bey kahramanmış ne kahramanı ya! Kendi toprağından türbesini IŞİD’den kaçıran adamdan kahraman mı olur. Sen Türkiye tarihinin gelmiş geçmiş en korkak adamısın. İnsan kendi toprağından kaçar mı?. Süleyman Şah türbesini yaparken IŞİD’le işbirliği mi yaptın IŞİD’den korktun mu. Sevgili Recep bey gözlerinden öperim, Süleyman Şah Türbesi’ni kaçırırken IŞİD’le işbirliği mi yaptın, IŞİD’den korktun mu?

İKİ ÖNEMLİ DEVLET BÜROKRATI VAR: Afrin operasyonu devletin operasyonudur, siyasetin değil. Afrin operasyonundan önce muhataplarıyla görüşen Genelkurmay Başkanı ve MİT Müsteşarı vardır. Siyaset devreye girmemiştir. Afrin operasyonu devletin operasyonudur, bir partinin değil. Bu ikisi Türkiye’nin bekası için operasyonun gerekliliğini anlatmışlardır. Devleti yönerenlerin birinci görevi adaleti sağlamaktır. Adalet yok. Devleti yönetenler millete hesap vermeli. Veriyorlar mı? Vermiyorlar.

BEKLEDİM, DAVA AÇAMIYOR: PYD ile ilgili soru sormuştum. Bizi suçluyordu. Ağzımızdan çıkan belli. Benim bildiğim insanlar kulaklarıyla dinler. Sen kulağınla dinlemiyorsan ben ne yapabilirim. PYD Yargıtay kararına rağmen Ankara’ya davet edildi. Terör örgütü lideri oturdu konuştu. PYD’nin liderine hem yardım hem yataklık yaptılar. Dava açsana hakkımda. Bekledim dava açamıyor. Açarsa ne olacak? Rezil olacak. Dut yemiş bülbüle dönüyor bu soruları duyunca. Seni dut yemiş bülbüle döndüreceğim.

İŞBİRLİĞİ Mİ YAPTINIZ, NEDİR BU SALDIRI: Ben bunları söyleyince Recep Bey ve ekibi saldırıyor. Ban saldıran dört güç var. Bana saldıranların başında PKK geliyor. Artvin’de saldırdı, bir askerimiz şehit oldu. Allah rahmet eylesin. FETÖ terör örgütü de bana saldırdı. Hakkımdaki fezlekelerin büyük kısmı onun adamları tarafından düzenlendi. İŞİD saldırdı, en son Adalet Yürüyüşü’nde. Rıza Sarraf bana saldırdı. Bütün kirli çamaşırlarını ortaya koyduk. Recep Bey Rıza Sarraf aleyhine bir tek cümle kullanmış değil. Avukatlarını görevlendirdi, yüzlerce dava açıldı. El Nusra da bize saldırdır. Recep Tayyip Erdoğan da bize saldırdı. Kiminle mücadele edeceğiz. Siz işbirliği mi yaptınız, nedir bu saldırı.

DAVA AÇSA REZİL OLACAK: 15 yıl önce Türkiye’nin beka sorunu yoktur. Şimdi bekadan söz ediliyor. Türkiye liyakatle yönetilmiyor ve bu Türkiye’nin başını yakıyor. Ağzımdan çıkan belli duymuyorsan ne yapalım? Sen kulağınla dinlemiyorsan ben kime anlatacağım? Kızmasının nedeni, PYD liderini Yargıtay kararına rağmen Ankara’ya davet etti. Altına kırmızı halılar serdi ve terör örgütü lideri, oturdu konuştu. Mahmut Tanal da gitti suç duyurusunda bulundu. Terör örgütü propagandası, terör örgütü liderine yardım ve yataklık yaptılar. Recep Bey, sen terör örgütüne yardım ve yataklık yaptın. Dava açamıyor, açsa rezil olacak. Suçu ve suçluyu övme. Bundan daha büyük övme mi olur?

BREMEN MIZIKACILARI GİBİ SALDIRIYORLAR: Dut yemiş bülbüle dönüyor bu soruları duyunca. Seni dut yemiş bülbüle döndüreceğim. Senin ne işin var Suriye bataklığında. Süleyman Şah Türbesi’ni neden kaçırdın arkadaş. Orası bizim toprağımız ya. En sonunda İçişleri Bakanlığı terör listesine aldı.  (CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal’a hitaben) Bunu da dilekçene ekleyeceksin. Artık İçişleri Bakanlığı da kabul etti. Ben bunları söyleyince Bremen Mızıkacıları gibi saldırıyorlar. Siz işbirliği mi yaptınız, nedir bu saldırı? PKK saldırıyor, IŞİD saldırıyor. FETÖ saldırıyor.

BENİM OĞLUM ASKER: Kemal’in takımı zaten Afrin’de. O takımın adı Mustafa Kemal’in ordusu. O ordu senin ordun değil, bu milletin ordusudur. Benim oğlum asker. Benim oğlum askerlikten kaçmadı. Benim oğlum çürük raporu almadı. Benim oğlum bedelli ödemedi. Fakirin fukaranın oğlu nasıl askere gittiyse öyle askere gitti. Senin çocukların ne oldu? Takımının çocukları ne oldu? Şehidin üzerinden edebiyat yaparsın, köşeyi dönünce aile boyu kaçarsın. Sen benim ayarım değilsin. Arkamdan laf söyleme. Söyleyeceksen karşımda söyle. Çocuklarını askerden kaçıran adam milliymiş.Bizimle müttefiklik ilişkilerini sürdürecekseniz hiç kimsenin terör örgütleri ile olmasını kabul etmiyoruz. Bu konuda her türlü desteği vereceğiz.

BERBEROĞLU’NA VERİLER CEZAYI KABUL ETMİYORUZ: (CHP İstanbul Milletvekili Berberoğlu’na verilen ceza son dakika olarak ekranlara yansıyınca) Enis Berberoğlu’na 5 yıl 10 ay hapis verilmiş. Bunu asla kabul etmiyoruz. Enis kardeşim hiç üzülme. Sen bu yargılama sürecinden mutlaka ve mutlaka beraat edeceksin. (HABER MERKEZİ)