Erdoğan'dan mezhep saldırıları uyarısı

Beştepe'de kaymakamlara konuşan Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, mezhep saldırıları uyarısı yaparak, "En büyük tehlike bu, onu da söyleyeyim. Şu anda mezhebi noktada bir yapılanmayı şiddetle yürütenler var" dedi. Kaymakamların maaşında iyileştirme yapılacağını da açıklayan Erdoğan "Hiçbir kaymakamımızın, emri altında çalışanlardan daha düşük maaş alıyor olması kabul edilebilir bir durum değildir" açıklamasında bulundu.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, 'bu yıldan başlayarak milletin kardeşliğine yönelik saldırıların artmasının kuvvetle muhtemel' olduğunu öne sürdü. Bunun kimi zaman inanç, kimi zaman mezhep üzerinden yapıldığını belirten Erdoğan'ın "Şu anda mezhebi noktada bir yapılanmayı şiddetle yürütenler de var. Bunu özellikle bilmenizi istiyorum. Etnik unsurları şu anda egemen kılamayanlar şimdi mezhebi olarak bu işi yürütmenin gayreti içindeler" sözleri dikkat çekti.

Erdoğan, Beştepe'deki Adalet Şurası'nda yargı mensuplarına seslendikten hemen sonra kaymakamları ağırladı. Kaymakamlara maaşlarında iyileştirme yapılacağı sözünü veren Erdoğan, konuşmasında özetle şunları söyledi:

İKİLİ EĞİTİM-ÖĞRETİM SİSTEMİ KALDIRILACAK: Şehir hastaneleri hayalimdi, dört tanesi şu anda halka hizmet veriyor. Eğitimde 270 bin derslik bitirildi nerede o 70-100 kişilik sınıfların olduğu okullar? Bunlar artık tarih oldu şimdi 30 ve daha aşağısı sınıflarda yavrularımız ders alıyorlar. İnşallah ikili eğitim-öğretim sistemini de kaldırılıp tek tip eğitim-öğretim sistemine de geçeceğiz.

KAYMAKAM MAAŞI: Hiçbir kaymakamımızın, emri altında çalışanlardan daha düşük maaş alıyor olması kabul edilebilir bir durum değildir. Bu konuda bir çalışmanın yapılarak tüm meslek grupları açısından hakkaniyete dayalı bir ücret dengesinin en genç 2019 yılında kurulacağına inanıyorum.

TELEFON KAPALI OLMAYACAK: Vali bakan belediye başkanı düzeyindeki idarecilerin mesai mefumu olmaz, benim de olmaz. Şu saatte başla bu saatte bitsin yok. Ne zaman burada işim biterse o zaman. Telefon kapalı olmayacak. Bu gece saat 01.30 genel başkan yardımcımı aradım bir konuyu öğrenmem gerekiyordu. 01.30'da ben ayaktaysam o da ayakta olsun. Sorunumu onunla görüştükten sonra çözmüş oldum.

BU ÜLKE 2023'TE İLK 10'UN İÇİNE GİRECEK: Bu ülke 2023'te ilk 20'nin içine değil artık ilk 10'un içine girecek. Birisi diyor ki kamyon şoförlerine sorun yolların durumunu eline diline dursun. 20 yıl önce bu yollarda kamyonlar rahat rahat hareket edebiliyorlar mıydı?

ALLAH ONDAN RAZI OLSUN: Dün bir televizyon programında sağlık bakanlığımızın bir mensubu şoför, ambulansı ile iki ayağı diz üstünden olmayan yaşlı bir amcamızı diyalizden getiriyor, evin olduğu bölgede yol çalışması olduğu için çok zor onu sırtına alıyor ve 600 metre mesafe evine getiriyor. Allah ondan razı olsun. yapmayacak hizmetkarlık yapacak.

MEZHEP ÖRGÜTLENMESİ: Bu yıldan başlayarak önümüzdeki dönemde milletimizin birliğine, beraberliğine, kardeşliğine yönelik saldırların katlanarak artması kuvvetle muhtemeldir. Kimi zaman inanç, kimi zaman mezhep... En büyük tehlike bu, onu da söyleyeyim. Şu anda mezhebi noktada bir yapılanmayı şiddetle yürütenler de var. Bunu özellikle bilmenizi istiyorum. Etnik unsurları şu anda egemen kılamayanlar şimdi mezhebi olarak bu işi yürütmenin gayreti içindeler.

(HABER MERKEZİ)

Ümraniye'deki Alevileri 'gözlük kamera'yla izleyen iki kişi tutuklandıÜmraniye'deki Alevileri 'gözlük kamera'yla izleyen iki kişi tutuklandı

Manisa'da Alevi ailenin evine çarpı işaretiManisa'da Alevi ailenin evine çarpı işareti

Malatya'da Alevilerin evlerinin işaretlenmesi protesto edildiMalatya'da Alevilerin evlerinin işaretlenmesi protesto edildi