Devlet Bahçeli'den Rıdvan Dilmen'e Deniz Gezmiş tepkisi: Özür dile

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'den Rıdvan Dilmen'e: Sahadaki şeytanlığını siyasete taşımasın. Deniz Gezmiş ifadesi ne Türk milletine yakışır ne Cumhurbaşkanı'na yakışır ne de Cumhurbaşkanlığı'na yapılan bir yalakalığa yakışır.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - MHP Lideri Devlet Bahçeli'den, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan için 'parkasız Deniz Gezmiş' benzetmesi yapan Rıdvan Dilmen'e tepki geldi.

Dilmen için, "Sahadaki şeytanlığını siyasete taşımasınlar" diyen Bahçeli, "Parkasız Deniz Gezmiş ifadesi ne Türk milletine, ne de Türk milletinin Cumhurbaşkanı'na yaraşır" dedi.

MHP Genel Başkanı Bahçeli şöyle konuştu: "Türk milletiyle bir konuyu paylaşmak isterim. Türk sporunda önemli başarılar sağlamış olan bir sporcunun bir konu üzerinde yorum yaparken bazı hatalara yanlışlıklara sürüklenmiş olduğunu ifade etmek istiyorum. Sahadaki şeytanlığı siyasete taşımasın. Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı'na parkasız Deniz Gezmiş ifadesi ne Türk milletine yakışır ne Cumhurbaşkanı'na yakışır ne de Cumhurbaşkanlığı'na yapılan bir yalakalığa yakışır. Şiddetle reddediyorum ve Türk milletinden özür dilemesini istiyorum. Türkiye Cumhurbaşkanı bir dönemin dönemin teröristi ile özdeş kabul edilemez."

RIDVAN DİLMEN NE DEMİŞTİ?

Habertürk TV'de açıklamalarda bulunan Dilmen, Türkiye İşçi Partili bir babanın oğlu olduğunu belirterek şöyle konuşmuştu: "Belki kafa yapacaklar. Ben Tayyip Erdoğan beye baktığım zaman parkasız bir Deniz Gezmiş görüyorum, demokrat sol görüşlü bir insan olduğunu görüyorum. Deniz Gezmiş, Filistin’e gitmiş. Amerika’yla savaşıyor Deniz Gezmiş. Deniz Gezmiş de ‘kahrolsun emperyalizm’ diyordu, Erdoğan da emperyalistlerle mücadele ediyor. Bakın NATO’da iki kişiden düşman olarak bahsedildi, bir ulu önder, büyük Atatürk’ten bir de Recep Tayyip Erdoğan’dan." (HABER MERKEZİ)

Rıdvan Dilmen: Erdoğan parkasız Deniz GezmişRıdvan Dilmen: Erdoğan parkasız Deniz Gezmiş

AK Partili Özdağ'dan Dilmen'e tepki: Deniz Gezmiş, Erdoğan'dan daha üstün değilAK Partili Özdağ'dan Dilmen'e tepki: Deniz Gezmiş, Erdoğan'dan daha üstün değil