Logo 'kınalı el', isim tek kelime!

Meral Akşener liderliğinde kurulacak yeni partide logonun 'kınalı el' olacağı öne sürüldü. İsim içinse 'tek kelimelik' seçenekler üzerinde duruluyor.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - MHP'de Devlet Bahçeli'ye bayrak açarak Genel Başkanlığa aday olan, ancak daha sonra partiden ihraç edilen Meral Akşener'in öncülüğünde kurulacak "yeni parti"nin logosunun referandumda kullanılan 'kınalı el' olacağı öne sürüldü.

Sözcü'den Kamil Elibol'un haberine göre, Cumhuriyet Bayramı'nda Samsun'da ilk toplantısını yapmayı planlayan Meral Akşener liderliğinde kurulacak partinin logosu netleşti. Partinin logosu Meral Akşener'in anayasa referandum kampanyasında kullandığı “kınalı eli” olacak. Logo için her parmağı 'adalet', 'demokrasi', 'refah', 'kardeşlik' gibi sloganları simgeleyen el işareti ağırlık kazandı.

İSİM TEK KELİMELİK

Akşener, Ümit Özdağ ve Koray Aydın başta sosyal medya olmak üzere tabandan gelen tepkiler üzerine yeni partinin isminin 'Merkez Demokrat Parti' olmasından vazgeçti. Yeni partinin “tek kelimelik” ismi olması konusunda görüş birliğine varıldığı düşünülen isimler arasında; 'Milli', 'Merkez', 'Türkiyem', 'Demokrasi' ve 'Anayurt' seçeneklerinin geçtiği ifade edildi. Kulislerde, Akşener'in partisinin transfer edeceği milletvekilleri ile TBMM'de grup kuracak sayıya ulaştığı da iddia ediliyor.