Kurtulmuş'tan, 'Erdoğan iyi' açıklaması

Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Çanakkale'de düzenlenen bayramlaşma törenine katıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan'la yaşadığı rahatsızlık sonrası görüştüklerini belirten Kurtulmuş, "En ufak telaşlanacak bir durum yoktur" dedi.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, partisinin Çanakkale'deki bayramlaşma töreninde yaptığı konuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bu sabah bayram namazı sırasında yaşadığı rahatsızlık sonrası kendisiyle görüştüğünü belirten Kurtulmuş, 'telaşlanacak bir durum yok' dedi.

AK Parti Çanakkale İl Başkanlığı tarafından Çanakkale Belediyesi Türkan Saylan Sosyal Tesisleri'nde düzenlenen bayramlaşma törenine; Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, AK Parti Çanakkale Milletvekili Ayhan Gider, AK Parti Kayseri Milletvekili Sami Dedeoğlu, AK Parti Çanakkale İl Başkanı Yeşim Karadağ, AK Parti Merkez İlçe Başkanı Hüseyin Babacanoğlu, kadın kolları ve gençlik kolları yönetimi ile AK Partili ilçe ve belde belediye başkanlarıyla partililer katıldı.

Bayramlaşma töreni öncesi sosyal tesislere gelen Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş partilileri kutladı. Ardından sosyal tesislerde bayramlaşma töreni gerçekleşti.

Açılış konuşmalarının ardından partililere seslenen Kurtulmuş, birlik ve beraberlik mesajı verip Çanakkale şehitlerini hatırlattı, şunları söyledi: "Dün burada hiç tanımadığımız, kimi Hindu, kimi yamyam, kimi bilmem ne bela diyerek Akif'in tanımladığı dünyanın bütün emperyalist güçlerine karşı mücadele eden atalarımız birlik için, vahdet için, ümmetin onuru için milletimizin istiklali ve istikbali için savaştı. Bugün de bizler aynı sorumlulukla karşı karşıyayız. Senaryo aynı senaryo. Bir asır evvel toplarıyla, tanklarıyla, tüfekleriyle gelenler, bir asır sonra içeriden fitnelerle bizi yok etmeye, ayaklarımıza çelme takmaya çalışıyorlar. Biz nasıl bunu biliyor, bu şuuru Ramazan dolayısıyla bir kere daha kuşanıyorsak, diğerleri de bunu biliyorlar. Türkiye ayağa kalkarsa, Allah'ın izniyle bütün dünya, başka bir şekilde olur."

DARBE GİRİŞİMİNİ HATIRLATTI

15 Temmuz darbe girişimine de değinen Kurtulmuş, "15 Temmuz, inanın ki Anadolu topraklarının tarih boyunca gördüğü en büyük ihanet hareketiydi. 'Ellerini, kollarını kıracağız' dedim. 15 Temmuz'da kenara aldık mı o hain işgalci darbecileri, kenara aldık. Kim aldı, millet aldı. Cumhurbaşkanımızın liderliğiyle milletin cesaretiyle o süreci geride bıraktık. Sadece 3-5 tane FETÖ'cü eşkıyadan ibaret değildi o darbe. Arkasında kimler var, kimler. Ne destekleri vardı. Her şeyi planladılar, ama milletin cesaretini planlayamadılar. Allah'ın gücünü hesap edemediler. Allah milletin eliyle onları kenara çekti" diye konuştu.

'NAMAZ ÇIKIŞI GÖRÜŞTÜK'

Kurtulmuş konuşmasının sonunda, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın sabah bayram namazı sırasında rahatsızlandığını hatırlattı. Kendisiyle hemen namaz çıkışında telefonla görüştüğünü ifade eden Numan Kurtulmuş, "Sayın Cumhurbaşkanımız sabah ufak bir rahatsızlık geçirdi. Ben hemen cami çıkışında kendisiyle telefonla konuştum. En ufak telaşlanacak bir durum yoktur. Allah'a çok şükür, gönlünüzü rahat tutun" diye konuştu.

Konuşmaların ardından bayramlaşma töreni sona erdi. Ardından Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Çanakkale'den ayrıldı. (ÇANAKKALE/DHA)