Karamollaoğlu: Yorulan metal kullanılmaz

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu'ndan, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 'metal yorgunluğu gözlüyorum' açıklamasına değerlendirme: "Metal yorgunluğu demek, artık o metalin kullanılamaz hale gelmesi demektir. Eğer o metal değiştirilmezse, zihniyet değiştirilmezse, zihinlerdeki metal yorgunluğu giderilmezse, sadece kadrolarda yapılan birtakım değişiklikler ile çözülmez."

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, 'Üzerimizde metal yorgunluğu var' sözünü değerlendiren Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, "Metal yorgunluğunun farkına varılmış olması sevindirici bir durumdur. Ancak metal yorgunluğu demek, artık o metalin kullanılamaz hale gelmesi demektir. Eğer o metal değiştirilmezse, zihniyet değiştirilmezse, zihinlerdeki metal yorgunluğu giderilmezse, sadece kadrolarda yapılan birtakım değişiklikler ile çözülmez" dedi.

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, parti genel merkezinde haftalık olağan basın toplantısını gerçekleştirdi. Karamollaoğlu, ülke ve dünya gündemi ile ilgili değerlendirmelerde bulundu. Karamollaoğlu, basın toplantısına Beşiktaş futbol takımının şampiyonluğunu kutlayarak başladı. Beşiktaş taraftarlarına teknik heyetine ve futbolcularını tebrik eden Karamollaoğlu, 'disiplinli çalışmanın mükâfatını aldıklarını' söyledi. Ayrıca Süper Lig'e çıkan Sivasspor'u ve Malatyaspor'u da tebrik etti.

'KADROLARI DEĞİŞTİREREK YORGUNLUK ATAMAZSINIZ'

Türkiye'nin referandumdan sonra ile yeni bir döneme girdiğini ve bu yeni döneme uymak için AK Parti'de hızlı değişikliklere gidildiğini söyleyen Karamollaoğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın grup toplantısında sarf ettiği 'Teşkilatlarda metal yorgunluğu var. Bunun içinde değişikliğe gideceğiz' sözlerine ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Karamollaoğlu, “Metal yorgunluğunun farkına varılmış olması sevindirici bir durumdur. Ancak metal yorgunluğu demek, artık o metalin kullanılamaz hale gelmesi demektir. Eğer o metal değiştirilmezse, zihniyet değiştirilmezse, zihinlerdeki metal yorgunluğu giderilmezse, sadece kadrolarda yapılan birtakım değişiklikler ile çözülmez" diye konuştu.

'İŞİ EHLİNE VERECEK MİSİN?'

Oluşan metal yorgunluğunun ortadan kaldırılması için neler yapılacağını soran Karamollaoğlu, şunları kaydetti: "Kendi adamına değil de işi ehline verecek misiniz? Dış politikada bugüne kadar izlenen ve başarısız olduğu artık ortaya çıkan politikalar terk edilecek mi yoksa edilmeyecek mi? Ekonomimizi kıtlığa sürükleyen politikalardan vazgeçilecek mi? Rant ekonomisi ortadan kaldırılacak mı? Gerginliğe ve kutuplaşmaya neden olan üslup değişecek mi? Bunlar olmadan öyle üst perdeden konuşma ülkenin içi barışını sağlamaz."

'CEVAPSIZ SORULAR ZİHİNLERİ BULANDIRIYOR'

15 Temmuz darbe girişimi ile ilgili devam eden mahkemeler hakkında da görüşlerini dile getiren Karamollaoğlu, zihinleri bulandıran birtakım sorulara cevap bulunması gereken yerde bu soruların derinleştiğine dikkat çekti. Karamollaoğlu, "Meclis araştırma komisyonunun raporu üzerine herkes, AK Partililer de dâhil şu konuda ittifak ediyorlar ki, bu rapor kamuoyuna hiçbir ciddi bilgi sunmadı. Bu durum düzeltilmeli, toplum bilgilendirilmelidir" ifadelerini kullandı.

'OHAL, OLAĞAN HALE GELİRSE PROBLEM DOĞAR'

OHAL ile ilgili de konuşan Karamollaoğlu şunları söyledi, "Hükümet 15 Temmuz'da çok ciddi bir problem ile karşı karşıya kaldı. Ancak daha sonra OHAL ile itham ile karşı karşıya kalan birçok insanın kendini savunma hakkını kısmen elinden aldı. Bundan dolayı hükümet OHAL içinde bulunsa bile mağdur edildiğine inanan insanların hak arayışlarını sağlayan mekanizmaları oluşturmalı bunların önünü açmalıdır. OHAL, olağanüstü bir durum var ise tabi ki de uygulanmalıdır. Ancak OHAL, olağan hale gelirse işte orada problem doğar. O zaman ortaya çıkan haksızlıkların önünü kesemezsiniz. Bundan dolayı da çok kısa zamanda hükümet bu yanlışlıkların önlenmesi yönünde adımlar atar." (ANKARA/DHA)