Bakan Kaya'dan 15 Temmuz sanıklarına tepki: Tiyatro yaşanıyor

15 Temmuz darbe girişimi davasını izleyen Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya, "Gerçekten bir tiyatro sahnesi gibi. Sanki TBMM'yi bombalayanlar onlar değilmiş gibi sanki Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ni, Gölbaşı Özel Harekat Merkezi'ni bombalayanlar onlar değilmiş gibi davranılıyor. Gerçekten içeride darbecilerin halini görmek... Büyük bir tiyatro yaşanıyor içeride" dedi.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya, İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından Silivri'de yapılan 15 Temmuz yargılamasını izledi. Bakan Sayan, duruşmaya verilen aradan dışarı çıkıp basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

Darbe sanığı general Öztürk: Emekli olacaktım Erdoğan ısrar ettiDarbe sanığı general Öztürk: Emekli olacaktım Erdoğan ısrar etti

'SANKİ TBMM'Yİ ONLAR BOMBALAMADI'

Yargılanan darbecilerin ifadelerini tiyatroya benzeten Sayan, "İçeride davayı izledik. Gerçekten bir tiyatro sahnesi gibi. Sanki TBMM'yi bombalayanlar onlar değilmiş gibi sanki Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ni, Gölbaşı Özel Harekat Merkezi'ni bombalayanlar onlar değilmiş gibi davranılıyor. Gerçekten içeride darbecilerin halini görmek... Gerçekten büyük bir tiyatro yaşanıyor içeride. Ama yüce Türk adaleti, hak ettikleri cezayı inşallah onlara verecektir" dedi.

"Bakanlık olarak her zaman 15 Temmuz şehitlerinin yakınlarının yanında olacağız" diyen Kaya, "Onlar bize aziz şehitlerimizin emaneti. Bugün de şehit yakınlarımıza destek için buradayız. Onlara hizmet etmek bizim için büyük bir gurur" şeklinde konuştu. Kaya, Silivri'nin uzak olması sebebiyle ailelerin duruşmaları takip etmesi için ring seferler koyduklarını ve her türlü ihtiyaçlarını karşıladıklarını da açıkladı. (İSTANBUL/DHA)