Saadet Partisi hayır bloğuna 'hayır' dedi

SP Genel Başkanı Karamollaoğlu, CHP lideri Kılıçdaroğlu ile yarın yapacağı açıklama öncesinde açıklamalarda bulundu. Karamollaoğlu, "'Evet' bloğu içinde yer almadığımız gibi 'Hayır' bloğunun da tarafı değiliz" dedi.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile yarın bir araya gelecek olan Saadet Partisi (SP) Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Twitter hesabından açıklamalarda bulundu.

Referandum süreci ve sonrasına ilişkin değerlendirmelerde bulunan Karamollaoğlu, şöyle dedi: "Biz referandum öncesi kardeşliğimiz zarar görmesin, birlik ve beraberliğimiz bozulmasın diye çok dikkatli bir üslup kullandık. Herhangi bir kutuplaşmanın tarafı olmamak için büyük bir çaba harcadık. Bu konuda da hamd olsun başarılı olduk. Böylece toplumda daha büyük gerginliklerin daha keskin kutuplaşmaların yaşanmasına da engel olduk. Ancak bugün görüyoruz ki, referandum sonrası da aynı yanlışlık devam ettirilmeye çalışılıyor. Bunu asla doğru bulmuyoruz."

'EVET YA DA HAYIR DÜZ TANIMLAR'

Karamollaoğlu, hayır bloku içinde yer almayacaklarını belirtirken, şu ifadeleri kullandı: "Biz referandum öncesi bir 'evet' bloğu içinde yer almadığımız gibi, bugün oluşturulmak istenen bir 'hayır' bloğunun da tarafı değiliz. Tıpkı referandumda olduğu gibi, bugünde toplumu kategorize edecek, kutuplaştıracak, ayrıştıracak her türlü bloklaşmaya da 'Hayır' diyoruz.

Çünkü biz duruşumuzu siyasi hesaplar üzerinden değil, milletimizin talepleri üzerinden yapıyoruz. 'Evet' ya da 'Hayır' gibi düz tanımlamaların ötesinde ilkelerimiz ve değerlerimiz çerçevesinde hareket ediyoruz. Bizim ölçümüz ise bellidir. Milletimizin ve ülkemizin lehine olacak her türlü oluşumun içinde oluruz. Ama milletimizi kutuplaştıracak, ayrıştıracak her türlü bloğa da babamızın oğlu bile olsa karşı çıkarız." (HABER MERKEZİ)