Mustafa Destici: Bu idam artık gelsin

BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, idam cezasının getirilmesi için çağrı yaptı. Destici, "Bu idam artık gelsin. Milletimiz, meydanlar, halkımız, şehitlerimizin aileleri idamı istiyor" diye konuştu.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, TES-İŞ Kongre Salonu'nda, partisinin düzenlediği "Genel İstişare Toplantısı"nda yaptığı konuştu.

CHP'nin referandum sonuçlarıyla ilgili yargıya başvurmasını eleştiren Destici, "Benim muhalefet partisi genel başkanına, yöneticilerine çağrım şudur. 16 Nisan'da millet 'Evet' kararı vermiştir. Size düşen de artık mahkeme kapılarında milletin 'Evet' kararına karşı direnmekten ya da bu kararı itibarsızlaştırmaktan vazgeçmektir" dedi.

'CHP, AVRUPA İLE İŞBİRLİĞİ YAPIYOR'

CHP'nin, Türkiye karşıtı Avrupa Birliği ülkeleriyle işbirliği yaptığını iddia eden Destici, "Artık milletle işbirliği yapın. Milletin kararını alın başınızın üstüne koyun. Millet kararını vermiştir. 'Evet' kararını zorlamanın kimseye bir faydası yoktur. Hele ki milleti sokağa dökmeye çağırmak, milleti kamplaştırma, karıştırma ve çatıştırma çağrılarında bulunmak kabul edilemez" şeklinde konuştu.

'EMPERYALİST İŞBİRLİKÇİLERİNE PRİM VERMEYİN'

Türkiye için en büyük tehlikenin PKK olduğunu savunan Destici, "Daha sonra ikinci tehlikede milletin arasına sokulacak nifak ve fitne tohumlarıdır. Türkiye düşmanları, millet düşmanları bunu arzu etmektedir. Onun için uyanın ve kendinize gelin. Bu oyunlara alet olmayın. Emperyalist küresel güçlerin onların içerideki işbirlikçilerinin tezgahlarında da prim vermeyin" ifadelerini kullandı.

BBP Genel Başkanı Destici'den milliyetçilere birleşme çağrısıBBP Genel Başkanı Destici'den milliyetçilere birleşme çağrısı

Şırnak'ta PKK'nin düzenlediği saldırıda hayatını kaybeden Üsteğmen Muhammet İsmail Kaya'nın cenaze törenine katıldığını ve Kaya'nın babasının kendisine "Başkanım yeter artık idam gelsin" dediğini söyleyen Destici, şunları kaydetti:

"Bu idam artık gelsin. Milletimiz, meydanlar, halkımız, şehitlerimizin aileleri idamı istiyor. Bu devletin varlığına, ülkenin bütünlüğüne, milletin istiklalini ve istikbalini evlatlarımızın canına kast eden bu hainler için idam artık gelsin ve Allah'ın izniyle de gelecek."

Mustafa Destici: Sonucu belirleyenlerdenizMustafa Destici: Sonucu belirleyenlerdeniz

'MİLLETİMİZİN İŞSİZLİK BELASINDAN KURTULMASI GEREKİYOR'

İşsizlik rakamlarının belki de Türkiye Cumhuriyeti tarihinin en yüksek seviyelerini gördüğüne de değinen Destici, şöyle devam etti: "Resmi rakamlarda yüzde 13, ama gayri resmi rakamlarda yüzde 20'ye varan işsizlik var. Genç nüfusta bunun yüzde 30'ları gördüğünü görüyoruz. Toplumsal barış ve güvenliğimiz için istihdam artırıcı tedbirlerin acilen alınması ve bu işsizlik belasından milletimizin bir an önce kurtulması ve mutlaka ama mutlaka iş sahibi yapılması gerekiyor." (ANKARA/DHA)