CHP örgütlerine 'hayır çıkınca yapılmayacaklar' mektubu

Kemal Kılıçdaroğlu'ndan CHP örgütlerine mektup: "Halkımızın 'Hayır' kararı belli olduktan sonra da, parti geleneklerimize uygun vakur duruşlarını büyük bir ciddiyetle sürdürmeli, her türlü provokasyona karşı sükunet korunmalıdır..."

Google Haberlere Abone ol

ANKARA - CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin tüm örgütlerine gönderdiği mektupta 'hayır sonucu belli olduktan sonra yapılmayacaklar' mektubu yolladı. Kılıçdaroğlu, “Parti üyelerimiz, kesinleşen sonuçlarla halkımızın 'Hayır' kararı belli olduktan sonra da, parti geleneklerimize uygun vakur duruşlarını büyük bir ciddiyetle sürdürmeli, her türlü provokasyona karşı sükunet korunmalıdır” uyarısında bulundu.

"Kamuoyu araştırmaları ve Türkiye’nin her bölgesinde karşılaştığımız manzara halkımızın yüksek irfanıyla ‘Hayır’ diyerek, bir kez daha özgürlüklerden, parlamenter rejimden ve demokrasiden yana güçlü bir tavır ortaya koyacağını göstermektedir” diyen Kılıçdaroğlu, bu kapsamda, 'halkın iradesini yönlendirmek amacıyla yapılabilecek herhangi bir provokasyona imkan vermemek için' etkinlik yapılmamasını istedi. Kılıçdaroğlu, şunları kaydetti: "16 Nisan tarihinde; parti yöneticilerimiz, fedakar örgüt üyelerimiz ve sandık görevlilerimiz sonuçlar kesinleşene kadar görev yerlerinden ayrılmamalıdır. Parti üyelerimiz, kesinleşen sonuçlarla halkımızın 'Hayır' kararı belli olduktan sonra da, parti geleneklerimize uygun vakur duruşlarını büyük bir ciddiyetle sürdürmeli, her türlü provokasyona karşı sükunet korunmalıdır.

'Evet' tercihini kurumsal olarak ifade eden partilerin il, ilçe binaları önünden araç konvoyuyla geçmek, korna çalmak, yakınında kutlama yapmak gibi davranışlardan uzak durulmalıdır. CHP’nin halkımızın tamamını kucaklayan bütünleştirici tavrına uygun hareket edilmelidir.

'Hayır' kararı ile kazanan hiçbir parti veya şahıs değildir. Kazanacak olan 'Evet' diyeniyle, 'Hayır' diyeniyle 80 milyon vatandaşımız, bütün Türkiye’dir. Her zaman 'Önce Türkiye' diyen CHP’nin bütün üyeleri bu anlayış ile davranacaktır. 16 Nisan kutuplaşma yerine kucaklaşmayı, ötekileştirme yerine helalleşmeyi, ayrışma yerine birleşmeyi seçen Türkiye’nin ilk günü olacaktır. 16 Nisan’da taçlanacak olan demokrasi zaferi için cefakarca çalışan bütün örgüt üyelerimizin bu hususlara azami özen göstereceği inancıyla, ilinizde yürütmekte olduğunuz çalışmalarda yüksek başarılar diliyorum."

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR