Gökçek: Çoluk çocuk pompalı tüfek aldı

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, artık darbe olamayacağını söyledi: "Asker artık darbe yapmak için kışladan çıkamaz. Türkiye'de inanılmaz bir silahlanma oldu. Çoluk çocuk pompalı tüfek aldı.

DUVAR – Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, “Türkiye’de darbe artık tarihe karışmıştır. Nereden olursa olsun artık bu ülkede darbe kalkışması olamaz” dedi. “Asker artık darbe yapmak için kışladan çıkamaz” diyen Gökçek, “Türkiye’de inanılmaz bir silahlanma oldu. Çoluk çocuk pompalı tüfek aldı. Kontrollü olursa bunun kullanımı Türkiye’yi cinayete götürmez” görüşünü savundu.

CNN Türk’te ‘Hafta Sonu’ programında Hakan Çelik’in sorularını yanıtlayan Gökçek’in açıklamalarından satır başları şöyle:

DARBE TARİHE KARIŞTI: Türkiye’de darbe artık tarihe karışmıştır. Nereden olursa olsun artık bu ülkede darbe kalkışması olamaz. Halk arasında mart ile nisan ayı arasında ısrarla darbe olacak iddiasını yaymaya çalışıyor FETÖ. Hapishanelerde 10 binlerce FETÖ’cü var. Bunlar çözülmeye başladı. Daha fazla çözülme olmaması adına kendi mensuplarına yalanlarla ümit vermeye çalışıyorlar.

ÇOLUK ÇOCUK TÜFEK ALDI: Asker artık darbe yapmak için kışladan çıkamaz. Türkiye’de inanılmaz bir silahlanma oldu. Çoluk çocuk pompalı tüfek aldı. Kontrollü olursa bunun kullanımı Türkiye’yi cinayete götürmez. Eğer bir kalkışma olursa elinde silahı olan millet sokağa dökülür. Suikast her zaman olacak, olmaması mümkün değil. FETÖ’nün işi bu. Ama artık darbe yapamazlar. Ben de ölüm tehditleri alıyorum. Niye 15 Temmuz’da halka ihtiyaç duyulduysa bugün de yeni bir darbe girişimi olursa yine halka ihtiyaç duyulur. Demek ki polis yetersiz kaldı.

İSYAN ÇIKARMAYI PLANLIYORLAR: FETÖ’cülerin hapishanelerde bir hazırlık içerisinde oldukları ve bu işin içine ailelerini ve adli suçlardan hüküm giymişleri de yanına alarak bir anda hapishanelerde isyan çıkarmayı planlıyorlar. Bu şekilde cezaevlerinden kaçacaklar. Yatakları yakacaklar. Böyle olursa insanlar mecburen koridorlara alınacak. Bu sayede kaçabilenler kaçacak. Böyle bir teşebbüs hazırlıkları olduğunu duyuyoruz, elbette devlet de biliyor ve tedbirini alıyor.

AK PARTİ’DE BYLOCK’ÇU YOK: Ben ByLock için AK Parti içerisinde bizim aramızda bir tereddüt yaratmaya çalışıyorlar. Bizim içerimizdeki paralelciler hemen hemen temizlendi. Şu anda içimizde tek bir ByLock’çu olduğunu düşünmüyorum. Ben özellikle AK Parti içerisinde var denilerek, bizim aramızda tereddüt getirmeye çalıştıklarına inanıyorum. Ben bizim içimizdeki paralelcilerin ciddi anlamda tasfiye edildiğine inanıyorum.  Bylockçu veya FETÖ’cü olsa idi, anayasa oylamasını FETÖ istemiyor, anayasa’nın oradan çıkmaması için, örneğin 15-20 milletvekiline hükmetse, bugün anayasa oylaması olmazdı.

MERAL AKŞENER’İN İRTİBATLI OLDUĞUNU BİLMEYEN YOK: Meral Akşener ve avanesinin FETÖ’cülerle irtibatının olduğunu bilmeyen yok. Akşener “Beni ilişkilendiriyorlar yanlış” dedi geçti. Yapmış oldukları mitinglerin hangileri FETÖ’cüler tarafından organize edilmedi?  Akşener bana dava açtı. Takipsizlik aldım tabi.

CHP MAHKEMEYE VEREMEDİ: CHP’de şu anda FETÖ ile münasebetleri olan ve 17-25 Aralık’tan sonra Türkiye’de FETÖ’cülerle olayları yakın götüren mebus kitlesi var. Ben bir TV programına çıktım. CHP ve FETÖ ilişkilerini anlattım, beni mahkemeye verin dedim. Vermediler.

SEN FETÖ’YE METHİYELER DÜZDÜN’ DİYORLAR… Diyorlar ki Melih Gökçek, sen daha önce FETÖ’te methiye düzen birisin. Doğru söylüyor. Neye benziyor bu biliyor musunuz? Sizin bir arkadaş grubunuz var, iyi insanlar olduğuna inanıyorsunuz, beraber yolda yürüyorsunuz. Fakat bir süre sonra bilgiler elde edinmeye başlıyorsunuz. Diyorsunuz ki ulan diyorsunuz bunların başındaki adam seri katil. Ve millete anlatmaya başlıyorsunuz. 17-25 Aralık’tan sonra ilişkimi kestim. Yanlışlıklar yaptıklarını söyledim. Demek ki bazı insanlara güvenmeyecekmişsiniz.

FETÖ, SON 12 YILDA FELAKET KUVVETLENDİ: Son 10-12 sene içerisinde felaket içerisinde kuvvetlendi. Son üç seneyi çıkaralım, ondan önceki 12 yıl felaket şekilde.  Atladılar, hepsi atladılar. Şimdi sınavlar yapılıyor, adamlar hedeflerini tespit etmiş. Sınav heyeti soruları alabiliyorlar, aldıktan sonra veriyorlar. Öğrenciler de kalkıyor o sınavları eksiksiz olarak yapıyor.

REFERANDUM TAHMİNİ: Ben Ankara’yı Türkiye için ölçü kabul ederim. Çünkü tüm seçimlerde AK Parti’nin oyları, Ankara’nın oyları ne çıkarsa ya bir rakam aşağı ya yukarı çıkar. Ben anketimi yaptırdım Ankara’da. Şerefimi temin ederek söylüyorum, Ankara’da kararsızlar dağıldıktan sonra yüzde 55. Yüzde 44 küsür de “hayır” var. Demek ki Türkiye ortalaması bu olur. Propaganda dönemi yeni çıktı. Ortada da aşağı yukarı çok büyük rakamlar değil. Gerek hayırcılarda, gerek evetçilerde, konuyu tam anlamamış olsalar dahi partilere yakınlıklarından dolayı, sayın cumhurbaşkanımızı, sayın binali beyi, sayın devlet beyi sevenler oy verecek. Türkiye genelinde 57-58 arasında çıkacağını düşünüyorum. 

BİR DÖNEM DAHA… Partim uygun görürse, müstakbel devlet başkanım izin verirse ben bir dönem daha belediye başkanlığına devam etmek istiyorum. Allah izin verirse 30 yıl başkanlık yapmış olacağım.