DBP'li başkan partisinden istifa etti

Hakkari Büyükçiftlik Beldesi'nin DBP'li Belediye Başkanı İsmail Rüştü Zeydan, partisinden ayrıldı. Zeydan görevini bağımsız olarak sürdürecek.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Hakkari Büyükçiftlik Belediye Başkanlığı'na 1994-2003 yılları arasında 2 dönem Doğruyol Partisi, 2 dönem de Ak Parti'den seçilen İsmail Rüştü Zeydan, daha sonra partisi AK Parti'den 25 Aralık 2013 yılında istifa ederek DBP'ye geçti. Zeydan, bu partiden de istifa ettiğini açıkladı. Bundan sonra görevini bağımsız olarak sürdüreceğini belirten Zeydan, "Bizim partiyle hiçbir ilişkimiz kalmamıştır. Bundan sonra hiç kimseyle hiçbir partiyle bağımız kalmamıştır. Bundan sonra kendi yolumuzu kendimiz çizeceğiz. Kimsenin boyunduruğu altında kalmayacağız. Bu partiye girerken, akan kanın durmasını istemiştik ve bu amaçla da DBP'ye geçmiştim" dedi.

Belediye Başkanı İsmail Rüştü Zeydan'ın, Yüksekova İlçesi'ne bağlı Büyükçiftlik Beldesi Yeniışık Köyü Olukbaşı Mezrası'nda dün sabah PKK saldırısında yaşamını yitiren 3 köy korucusuyla aynı aşiretten olduğu belirtildi. (YÜKSEKOVA/DHA)