Demirtaş'tan Bahoz Erdal açıklaması

HDP Eş Başkanı Demirtaş: "Birileri ölünce bu mesele çözülürmüş gibi günlerce tartışılması resmen bir acziyettir. Ortada 100 yıldır Kürt sorunu var, Bahoz Erdal sorunu yok."

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, PKK'nin Kandil'deki liderlerinden Bahoz Erdal'ın öldürülüp öldürülmediği yönündeki tartışmalra tepki gösterdi.

yönündeki iddialar için " 40 yılda 50 bin kişi öldü. Birileri ölünce bu mesele çözülürmüş gibi günlerce tartışılması resmen bir acziyettir. Ortada 100 yıldır Kürt sorunu var, Bahoz Erdal sorunu yok. Kürt sorununu çözmeden bin tane daha Bahoz Erdal öldürsen bu sorun çözülmüş olmaz ki." dedi.

Demirtaş, Ankara'da partisiyle aynı binada faaliyet gösteren Pir Sultan Abdal Kültür Derneği ile Alevi Bektaşi Federasyonunu ayrı ayrı ziyaret etti. Demirtaş burada gazetecilerin sorularını da yanıtladı.

'RADYO PROGRAMINA KATILDI'

Demirtaş'a Bahoz Erdal kod adlı PKK liderlerinden Fehman Hüseyin'in öldürülmesine ilişkin kendisine ulaşan bir bilginin bulunup bulunmadığı da soruldu.

Bahoz Erdal'ın dün bir radyo programına canlı bağlandığını belirten Demirtaş bundan başka nasıl bir delilin olacağını kendisinin bilmediğini söyledi.

Demirtaş, şöyle devam etti: "İstihbarat birimleri de eminim ki teyit etmiştir. O ses, suikast veya öldürme iddialarından sonra alınmış bir ses kaydı olarak tespit edildi. Ama burada ilginç olan şudur, 40 yılda 50 bin kişi öldü. Birileri ölünce bu mesele çözülürmüş gibi günlerce tartışılması resmen bir acziyettir. Ortada 100 yıldır Kürt sorunu var, Bahoz Erdal sorunu yok. Kürt sorununu çözmeden bin tane daha Bahoz Erdal öldürsen bu sorun çözülmüş olmaz ki." (Ajanslar)