Arınç'tan her an seçim olabilir mesajı

Normal takvime göre 2019 yılına kadar seçim olmamasına karşın eski TBMM Başkanı Bülent Arınç, AK Partililere “Türk siyasi tarihinde bugüne kadar karşılaşmadığımız herhangi bir demokratik yarış olabilirmiş gibi kendimizi her an hazır tutmamız lazım” diye seslendi.

DUVAR – TBMM eski Başkanı Bülent Arınç, AK Parti Manisa İl Başkanlığı’nın iftarında yaptığı konuşmada, ‘her an seçim olabilir, hazır olun’ mesajı verdi.

2019’a kadar rahat bir takvim var diye düşünülmemesi gerektiğini anlatan Arınç, konuşmasında seçime ilişkin şunları söyledi: “2019’a giderken, ‘Hazır ol cenge, eğer istersen sulh-u selah.’ Cenk edecek halimiz yok. Silahlanacak halimiz yok. Elde kılıç kalkan yola düşecek halimiz yok. Eskiler böyle demişler, barış istiyorsan güçlü olacaksın. Güçlü kuvvetli olacaksın senden korkacaklar ilişmeyecekler. O yüzden 2019’a kadar önümüz çok rahat diye bakalım ama takvime göre ama her an da seçim olabilirmiş ve ya seçim benzeri bir şey yapılabilirmiş, bir referandum gündeme gelebilirmiş, Türk siyasi tarihinde bugüne kadar karşılaşmadığımız herhangi bir demokratik yarış olabilirmiş gibi kendimizi her an hazır tutmamız lazım.

3 ay sonra 5 ay sonra 1 sene sonra seçim olacak mı olmayacak mı diye papatya falı tutmak yerine teşkilatın adam gibi yukarıdan aşağıya adeta bir makinenin dişlileri gibi doğru çalışması lazım. İl başkanımız var, ilçe başkanlarımız var, belediye başkanlarımız var hepsi bir disiplin içerisinde, hepsi her an her göreve hazır bir şekilde bir seçim hazırlığı içerisinde bir yarış hazırlığı içerisinde olmamız lazım.” (DHA)