POLİTİKA

Bahçeli, Akşener'i faili meçhullerle vurdu

Devlet Bahçeli, kongredeki rakibi Meral Akşener'e "Faili meçhuller kabulümdür" açıklaması üzerinden yüklendi.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Kongre kavgasının sürdürü MHP'de Genel Başkan Devlet Bahçeli, rakbi Meral Akşener'e 'Cumartesi Anneleri' üzerinden yüklendi.

Cumhuriyet gazetesinden Selda Güneysu'nun haberine göre, çeşitli illerde partililerle iftar toplantıları gerçekleştiren Bahçeli, Akşener'in "MHP’ye genel başkan olmasın, faili meçhullerin sorumlusu o'dur diyorlar. Ne derseniz deyin hepsi kabulümdür" açıklamasına tepki gösterdi. Bahçeli, şöyle dedi:

“Faili meçhul sözü hafife alınacak söz olarak görülmemeli. Türkiye’de bin 901 tane faili meçhul vardır. Bu kadar ciddi bir konuyu MHP’de değişim dönüşüm isteyen insanın ‘faili meçhuller kabulümdür’ dediği vakit, Beyoğlu- Galatasaray arasındaki Cumartesi Anneleri’ni, genel merkez önünde perşembeden perşembeye toplanan pazar alanını, perşembe hariç, Cumartesi Anneleri’nin kullanmasına müsaade etmek demektir. Bu olayı MHP’ye sıvamak demektir. Faili meçhullerle ilgili meseleleri bir başka yerden gerçek yapılardan alıp MHP üzerine yıkmak demektir. Bu sözlerin hesabı bir gün sorulur ve verilir.”

'GEREKİYORSA YAPMIŞIMDIR'

MHP'nin genel başkan adayı Meral Akşener, 29 Nisan'da Balıkesir’de yaptığı konuşmada şunları söylemişti: “Ben, İçişleri Bakanlığı yaptığım dönemde tarihin en uzun, en geniş, en kapsamlı sınır ötesi harekâtına imza atmış bir bakanım. Utanarak söylüyorum bazıları diyor ki sosyal medyada 'Meral Akşener MHP’ye genel başkan olmasın, faili meçhullerin sorumlusu O’dur' diyorlar. Ne derseniz deyin hepsi kabulümdür. Bu ülke için, bu milletin birliği beraberliği için bir şey yapılması gerekiyorsa yapmışımdır, sorumluluğunu da sonuna kadar alıyorum."

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR