Abdullah Gül: Babam iyi çok şükür

Abdullah Gül, dün gece hastaneye yatırdığı babasının taburcu edilmesinin ardından İstanbul’a döndü. Gül, "Babamın durumu çok şükür iyi" dedi.

DUVAR – Eski Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, tansiyon düşüklüğü nedeniyle dün gece hastaneye yatırdığı babası, 93 yaşındaki Ahmet Hamdi Gül’ün bugün taburcu edilmesi ardından, programında 1 günlük gecikmeyle, Anadolu Jet’in tarifeli uçağıyla İstanbul’a döndü. Gül, “Babamın durumu çok şükür iyi” dedi.

Kayseri’de iki gün süren ziyarette bulunan, adını taşıyan Abdullah Gül Üniversitesi’nin Sümer Kampüsü’nde düzenlenen ’11’inci Cumhurbaşkanlığı Müzesi ve Kütüphanesi’nin 24 Temmuz’daki açılışı öncesi son hazırlıkları gözden geçirdikten sonra dün gece İstanbul’a dönmeyi planlamıştı. Abdullah Gül, ilerlemiş yaşına karşın oruç tutmaya devam eden babası Ahmet Hamdi Gül, iftar sonrası tansiyon düşüklüğü nedeniyle rahatsızlanınca onu hastaneye götürerek, dönüşünü erteledi. Gece serum tedavisi uygulanan babasının bu sabah taburcu işlemlerine nezaret eden Gül, DHA muhabirine, “Babam dün gece tansiyon düşüklüğü nedeniyle biraz rahatsızlandı. Durumunda ciddi bir şey yok. Çok şükür şimdi iyi” dedi.

Hastane Başhekimi Dr. Ömer Akbeyaz da, “Sayın Cumhurbaşkanımızın babasının sağlık durumu gayet iyi. Ciddi bir rahatsızlığı bulunmuyor. Dün akşam üzeri tansiyon düşüklüğü nedeniyle hastanemize getirildi. Serum tedavisi tamamlandı. Cumhurbaşkanımız bu süreçte babasının yanındaydı. Sabah ve akşam yalnız bırakmadı. Babasının sağlık durumunun iyi olduğunu görünce, İstanbul’a gönül rahatlığıyla hareket etti” diye konuştu.

Onbirinci Cumhurbaşkanı Gül, kendisine refakat eden Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç ile birlikte hastaneden havaalanına geçerek, Anadolu Jet’in tarifeli seferiyle İstanbul’a bir günlük gecikme ardından döndü.

Gül’ün adını taşıyan müze ve kütüphanenin 24 Haziran’da açılışının yapılacağı, açılışa başta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere bir çok yabancı ülke cumhurbaşkanlarının da katılacağı ifade edildi.

Abdullah Gül, tarihi Kayseri Lisesi’ndeki Milli Mücadele Müzesi’ni ziyareti sırasında slikondan yapılmış, kendisini okul sırasında gösteren heykeli ve tarihi okulda yedek olarak hazırlanan TBMM kürsüsünde hatıra fotoğrafı çektirdi. (KAYSERİ/DHA)