Meclis'te harem selamlık dönemi

Meclis Başkanlığı, TBMM yerleşkesinde yeni açılan yüzme havuzu, fitness salonu, sauna ve jakuzilere kadın ve erkek milletvekillerinin ayrı günlerde gidebileceğini açıkladı.

DUVAR – Meclis yerleşkesinde yeni açılan  yüzme havuzu, fitness salonu, sauna ve jakuzilerin kullanımını harem selamlık olarak düzenledi.

TBMM Eğitim ve Sosyal Tesisleri’ndeki kapalı yüzme havuzu, kardio ve fitness salonu, sauna, buhar odası ve jakuzi bölümü hizmete açıldı. Cumhuriyet’ten Emine Kaplan’ın haberine göre Meclis Başkanlığı, bu bölümleri, ‘kadın’, ‘erkek’ ve ‘aile’ olarak günlere ayrıldı. Kadın milletvekilleri salı ve çarşamba, erkek milletvekilleri cuma ve cumartesi, aile olarak gitmek isteyenler de pazar günü tesislerden yararlanabilecek.

Tesislerden eski ve mevcut milletvekilleri, Sayıştay Başkanı, başkan yardımıları ve üyeleri, kamu başdenetçisi, kamu denetçisi ve genel sekreteri, TBMM Başkanlığı idari teşkilatı birim başkanları ve üstü ile bunların birinci dereceden yakınları ve beraberindeki konukları hizmet alabilecek.

Tesisin bu bölümlerinden yararlanmak isteyenler günlük bir kişilik kullanım için 10 TL, beraberindeki konuğu için 20 TL ödeyecek. Aylık bir kişilik üyelik için 120 TL, yıllık bir kişilik üyelik için 300 TL, yıllık aile üyeliği (karı-koca) için 500 TL ödenecek. Aile üyeliğinde anne ve baba ile birlikte 12 yaşına kadar olan çocuklardan ücret alınmayacak, 12 yaşınan büyük her çocuk için ise yıllık 150 TL alınacak.