Polis memuru trafikte tartıştığı 2 kişiye ateş açtı

Hakkari'de bir polis memuru trafikte tartıştığı 2 kişiye, beylik tabancasıyla ateş etti. Hastaneye kaldırılan yaralılardan R. Duman, “Bu hakkı kendinde nasıl buluyor? Bizi öldürebilirdi de. Polis memuru hakkında suç duyurusunda bulunacağız” dedi.

Polis memurunun açtığı ateş sonucu yaralanan R. Duman, suç duyurusunda bulunacaklarını söyledi.
Google Haberlere Abone ol

Mimar Kaya

HAKKARİ - Hakkari’de bir polis memuru sıkışan trafikte tartıştığı 2 kişiyi silahla yaraladı. Açılan ateş sonucu R. Duman ve arkadaşı M. Öztunç bacaklarından yaralandı.

Olay Hakkari’nin Bulvar Caddesi'nde meydana geldi. İddiaya göre akşam saatlerinde sıkışan trafikte polis memuru ile 2 kişi arasında tartışma çıktı ve polis memuru beylik tabancasıyla R. Duman ve M. Öztunç’a ateş etti.

'BİZİ ÖLDÜREBİLİRDİ'

Bacaklarından yaralanan R. Duman ve M. Öztunç, bölgeye giden ambulansla hastaneye kaldırıldı.

Polis kurşunuyla yaralanan R. Duman, olayın yol kavgası yüzünden çıktığını ifade ederek şunları söyledi:

“AHS alışveriş merkezinin karşısında trafikte arkadaşı bekliyorduk. Arkadaş tam araca binecekken arkadan gelen polis memuru kornaya bastı. Aracından aşağı inen polis memuru 'yürüyün gidin' diyerek küfür etti. Biz de 'küfür etme' dedik. Arkadaşı bekliyoruz. O an polis memuru beylik tabancasını çıkararak ikimize mermi yağdırdı. Devlet bu beylik tabancasını bize sıkmak için vermemiş. Bu hakkı kendinde nasıl buluyor? Bizi öldürebilirdi de. Polis memuru hakkında suç duyurusunda bulunacağız.”

Savcılık olayla ilgili soruşturma başlattı.

Etiketler Hakkari