Polis, Ankara'da Boğaziçi Üniversitesi protestosuna katılan öğrencinin ayağını kırdı

Melih Bulu'nun Boğaziçi Üniversitesi'ne olarak atanmasını Ankara'da protesto eden öğrencilerden Deniz Baran Erbudak’ın ayağı polis tarafından kırıldı. İki noktada kırık olduğunu dile getiren Erdudak, suç duyurusunda bulunacağını söyledi.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Ankara'da, Boğaziçi Üniversitesi'ne AK Partili Melih Bulu'nun rektör olarak atanmasını dün protesto eden öğrenciler gözaltına alındı. Gözaltına alınan üniversite öğrencilerden Deniz Baran Erbudak’ın ayağı polisler tarafından kırıldı. 

Mezopotamya Ajansı'nın haberine göre, polisin kendilerine karşı zor kullandığı sırada ayağının kırıldığını anlatan Erbudak, "Dizleri ile bastıklarında ayağım kırıldı, daha sonra birden fazla kişi basmaya başladı" dedi.

Gözaltına alındıktan sonra götürüldüğü ilk hastanede muayene edilmeden "Bir şey yok" denilerek kendisini gönderdiklerini söyleyen Erbudak “Daha sonra Çankaya ilçesi 29 Mayıs Devlet Hastanesi'ne kaldırıldım. Tomografi sonucunda bacağımda iki ayrı noktada kırık olduğu, çapraz bağların koptuğu ve çok sayıda lezyon olduğu ortaya çıktı" diye konuştu.

Erbudak, suç duyurusunda bulunacağını söyledi.