Pınar Gültekin cinayetinde Metin Avcı'nın kardeşi de tutuklandı

Muğla'nın Ula ilçesinde Pınar Gültekin'i öldüren Metin Cemal Avcı'nın kardeşi Mertcan Avcı 'delil karartmak suçlamasıyla tutuklandı. Mertcan Avcı'nın aynı zaman diliminde olay yerinde olduğu tespit edildi.

Metin Avcı, Pınar Gültekin'i öldürmüştü.
Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Muğla'nın Ula ilçesinde cesedi ormanlık alanda bulunan üniversite öğrencisi Pınar Gültekin'in katili Metin Cemal Avcı'nın kardeşi de "delil karartmak" suçlamasıyla tutuklandı.

Muğla Cumhuriyet Savcılığı’nca yürütülen soruşturma kapsamında, zanlı Cemal Metin Avcı'nın kardeşi Mertcan Avcı, telefon sinyallerinin ağabeyiyle aynı zaman diliminde olay yeri ve yakınlarında tespit edilmesi üzerine jandarma ekiplerince gözaltına alındı. Jandarmada çelişkili ifadeler veren ve suçlamaları kabul etmeyen Avcı, işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi.

Zanlı, "delil karartmak" suçlamasıyla çıkarıldığı nöbetçi sulh ceza hakimliğince tutuklandı.

'BAŞKA FAİLLER OLDUĞUNU SÖYLÜYORDUK'

Ailenin avukatı Rezan Epözdemir planlı, programlı, soğukkanlı bir cinayet sürecinin olmasının olayda başka faillerin de bulunma ihtimalini güçlendirdiğini söyledi.

Cinayetin ilk aşamasından beri dosyaya sunulan dilekçeler, tahkikat taleplerinde de cinayetin tek başına işlenemeyeceğini belirttiklerini anlatan Epözdemir, şöyle konuştu:

"Suç delillerini gizleme, yok etme, değiştirme aşamasında mutlaka başka faillerin, yardım eden faillerin olduğunu söyledim. Bu kadar planlı, programlı ve organize bir süreçte, bu cinayetin ve sonrasında suç delillerini, gizleme, değiştirme ve yok etme eylemlerinin bir yardım eden olmadan işlenemeyeceğini söyledim. Biz aşamalarda başkaca faillerin olduğunu hep söylüyorduk ve soruşturmanın daha da genişleyeceği kanaatindeyiz."

NE OLMUŞTU?

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi İktisat Bölümü öğrencisi 27 yaşındaki Pınar Gültekin, 16 Temmuz'da Akyaka Mahallesi'nde yalnız yaşadığı evinden ayrılmış, aynı gün ablası ile telefonla görüştükten sonra kendisinden bir daha haber alınamamıştı.

Ailesinin, Akyaka Jandarma Komutanlığına kayıp ihbarında bulunması üzerine başlatılan çalışmada, Gültekin'i tanıyan kişilerin listesi çıkarılmış ve bölgedeki güvenlik kamerası kayıtları incelenerek, görgü tanıklarının ifadelerine başvurulmuştu.

Şüphe üzerine gözaltına alınan genç kızın eski erkek arkadaşı Cemal Metin Avcı, ilk ifadesinde hakkındaki suçlamaları kabul etmese de delilleri görünce cinayeti itiraf etmişti. Avcı, Gültekin'i barışma isteğini geri çevirmesi üzerine bağ evinde öldürdüğünü, cesedini yaktıktan sonra bir varile bırakarak Gülağzı mevkisindeki ormanlık alana attığını itiraf etmişti.

Cemal Metin Avcı, çıkarıldığı nöbetçi sulh ceza hakimliğince "canavarca hisle öldürmek" suçundan tutuklanmıştı. (AA)

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR