Peyk grubunun solisti İrfan Alış ve vapur yolcuları saldırıya uğradı: Onlarca insanı dövdüler...

Peyk grubunun solisti İrfan Alış'ın da içinde bulunduğu Burgazada-İstanbul Vapur Hattı'nda kimliği belirsiz kişiler insanlara saldırdı.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Türkiye'nin alternatif rock gruplarından Peyk, uzun bir aranın ardından 31 Temmuz'da Burgazada Cennet Bahçesi'nde dinleyici karşısına çıktı. Konser sonrası vapur hatlarını kullanarak İstanbul'a dönmek isteyen grup elemanlarından İrfan Alış ve vapurda bulunan yaklaşık 50 kişi kimliği belirsiz kişilerin saldırısına uğradı.

Vapurun kaptanı, müzisyenler ve yolcular maske takmadıkları için uyardıkları grup tarafından tartaklandı. Vapurdaki yangın söndürücü, sopa gibi eşyalarla şiddete uğrayan insanlar polisi aradı. Saldırganlar ve bir grup insan yaşananların ardından karakola götürüldü. Şiddete uğradığını iddia eden saldırganlar şikayette bulundu. İrfan Alış da karşı taraftan şikayetçi olduğunu belirtti.

Alış yaşadıklarını, "Olay, Cumartesi akşamı Burgazada'da verdiğimiz konserin ardından vapurla dönüş yolunda yaşandı. Maske takmayan ve etrafı rahatsız eden yaklaşık on kişilik bir grubu, başka bir grup uyarınca bu kişiler, kendilerini uyaran gruba tekmeler ve yumruklarla saldırdı. Saldırının üzerine ben ve birkaç kişi saldırganları durdurmak üzere müdahale edince bu grup bize de fiziki saldırıda bulundu. Beni saçımdan çektiler, vurmaya başladılar. Grup daha sonra diğer yolculara, vapurda müzik yapan müzisyene ve olayı yatıştırmaya gelen geminin kaptanına da saldırdı. Vapurdaki yangın tüpleri ve buldukları diğer sert cisimlerle onlarca insana vuran grup, vapur iskeleye yanaşıncaya kadar saldırılarına devam etti. Biz, saldırganları yakalaması için polisi aradık. Bizler şikayetçi olunca saldırgan grup da şikayetçi olduğunu söyledi. Sabah 8:30'a kadar polis merkezinde kaldık" sözleriyle anlattı. 

GÖZDE GÜLDAL: ONLARCA  İNSAN DÖVÜLDÜ...

Vapurda şiddete uğrayan isimlerden Gözde Güldal Twitter hesabından yaptığı açıklamada, "Gece Burgazada-Bostancı hattında maske takmaları için uyardığımız bir grup tarafından saldırıya uğradık. Onlarca insan dövüldü, temizlik gereçleri ve yangın söndürme tüpü ile herkesin üzerine saldırdılar. Müzisyenler, vatandaşlar, olayı yatıştırmaya çalışan vapur kaptanı dahi şiddete uğradı. Ancak ne yazık ki savrulan tehditler nedeniyle yaralanan birçok kişi ve hatta çalışan görevliler şikayetçi olmaktan imtina ettiler. Yaşanan olayda kamu malına zararın, insanlara sırf maske takmaları konusunda uyarıldıkları için saldırmalarının, tüm yolculara yaşattıkları korkunun kamera kayıtlarında olduğunu tahmin ediyorum. Kamusal alanda yaşanan bu korkunç hadisede suçluların gereken cezayı bulmaları için savcılığa/karakola gerekli incelemeleri başlatmaları konusunda desteklerinizi rica ediyorum" dedi.

ŞEHİR HATLARI A.Ş.: TUTANAK TUTULMUŞTUR

Şehir Hatları A.Ş. Twitter'dan yaptığı açıklamada  Gözde Güldal'a yanıt olarak şunları yazdı:

"Öncelikle böyle bir olay yaşadığınız için çok üzgünüz. Olay ile ilgili sahil güvenlik ekibinin kontrolünde polis çağrılarak görgü tanıklarıyla birlikte şikayetçi olunan kişiler polis merkezine götürülmüş ve tutanak tutulmuştur." (KÜLTÜR SANAT SERVİSİ)