Perinçek: MHP vatansever bir parti, başına geçmek şereftir

Daha önce "Ben 1968 gençlik hareketinin lideriyim. Deniz Gezmişler, Mahir Çayanlar benim emrimde olan insanlardı” diyen Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek bu defa da HDP'yi hedef gösterirken MHP'nin liderliğine 'talip' oldu. Perinçek hukukçu Gamze Pamuk Ateşli''nin "Bahçeli partisini bırakırsa, MHP'nin başına da geçersiniz" sözlerine karşılık "MHP vatansever bir parti. MHP'nin başına geçmekten şeref duyarım" yanıtını verdi.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR- Her akşam bir televizyon kanalının canlı yayınında gündemi değerlendiren Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, dün de MHP'ye övgüler sıraladı. 

'BİZ O TOPLANTILARI BASIYORDUK'

Haber Global kanalında yayınlanan 'Mesele' programında HDP'yi hedef gösterip kapatılmasını isteyen Perinçek, hukukçu Gamze Pamuk Ateşli'yle tartışma yaşadı. Ateşli'nin "Terör örgütüyle masaya CHP mi oturdu, AKP oturdu" sözlerine Perinçek gülerek "CHP de onu destekledi. Siz o toplantıları destekliyordunuz CHP olarak. Biz Vatan Partisi olarak o toplantıları basıyorduk" yanıtı verdi.

'PKK'NIN YANINDAN BAKARSANIZ MHP'Yİ SUÇ ÖRGÜTÜ OLARAK GÖRÜRSÜNÜZ'

Vatan Partisi Genel Başkanı, Gamze Pamuk Ateşli'nin "Olur da Bahçeli siyaseti bırakırsa, MHP'nin başına da geçersiniz, çok uygun bir pozisyonunuz var" sözlerine üzerine Perinçek şunları söyledi: "MHP'nin başına geçmek şereftir. Ben MHP'nin başına geçmekle tehdit edilmem. MHP vatansever bir partidir. Türkiye'nin bütünlüğü için çalışıyor. ABD'ye karşı mücadele ediyor. Terörle mücadele ediyor. Onun için MHP'nin başında olmak suç değil. PKK'nın yanından bakarsanız, MHP'yi bir suç örgütü olarak görürsünüz. Bakın hep kendinizi ele veriyorsunuz."

'GARA OPERASYONU TARİHİ BİR BAŞARI. SORUMLU ARAMAK ÇOK YANLIŞ'

Garê operasyonunu da 'tarihi bir başarı' olarak değerlendiren Perinçek şöyle devam etti: “Büyük bir başarı var. Türk Silahlı Kuvvetleri, dünya ordularının da bugün incelediği ve olağanüstü bir yetenekle bu operasyonu yürüttü. Ve operasyon hedefine ulaştı. Neydi operasyonun hedefi? Gara'yı PKK'nın denetiminden almak. Çok kritik bir yer orası. Ve oranın Türk Silahlı Kuvvetleri'nin denetimine geçmesi, aynı zamanda PKK'nın kozmik odaları, bilgileri dahil onların da ele geçirilmesiydi. Operasyon bu açıdan başarıya ulaştı. Tarihi önemde bir başarıdır. Onun için burada sorumlu aramak çok yanlış. Başarılı kimdir diye aramak lazım. (HABER MERKEZİ)