Perinçek, Galatasaray ve Fenerbahçe'yi suçladı: Emperyalistlere alet oldular

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, Suudi Arabistan'da Süper Kupa maçının iptalinde Fenerbahçe ve Galatasaray'ı, "ABD ve İsrail'in dolduruşuna gelmek"le suçladı.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Suudi Arabistan’da Fenerbahçe ile Galatasaray arasında oynanması planlanan ancak takımların sahaya Atatürk baskılı tişört ve sözlerinin yazılı olduğu pankartlarla çıkma taleplerinin reddedilmesinin ardından maçın iptal edilmesine siyasetten tepkiler gelmeye devam ediyor.

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, konuyla ilgili yaptığı açıklamada Fenerbahçe ve Galatasaray’a tepki gösterdi.

Açıklamasında, “Her ülkenin egemenliği var” diyen Perinçek, şunları söyledi: 

"Türk takımlarına Suudi Arabistan'da yakışan Filistin dayanışmasıdır. Galatasaray ve Fenerbahçe sahaya ABD emperyalizmine ve İsrail siyonizmine karşı mücadele pankartlarıyla çıkmalıydı. O zaman Arap halkıyla yürek yüreğe birleşirlerdi.

Galatasaray ve Fenerbahçe neden Almanya'ya veya Fransa'ya giderken Atatürkçü değiller de tam Suudi Arabistan, Çin ve İran'la iyi ilişkilere yönelince Atatürkçü kesildiler?

Galatasaray ve Fenerbahçe yönetimlerini Türkiye'de Atatürkçü mevziilerde görmüyoruz. Suudi Arabistan'da birden Atatürkçü kesildiler. Onları yönlendiren var.

Galatasaray ve Fenerbahçe yönetimleri Türk milletiyle Arap ülkelerinin arasını açmak isteyen emperyalistlere alet oldular. Olayı iyi anlayalım.

Her ülkenin egemenliği var. Her ülkenin hukuku var. Suudi Arabistan'da maç yapmayı kabul ettiğinize göre, o ülkenin egemenliğine ve hukukuna saygı göstereceksiniz. ABD ve İsrail'in dolduruşuna gelmeyeceksiniz.

ABD emperyalizmine, Avrupa emperyalizmine, İsrail siyonizmine karşı Atatürkçü mevziide olmayanlar, Araplara karşı birden Atatürkçü kesildiler. Mustafa Kemal, Batı emperyalizmine karşı savaşın kahramanıdır ve Arap ülkelerinin ve halklarının dostudur."