Pendik'te Nermin Celep'i bıçaklayarak öldüren Ramazan Su tutuklandı

Pendik'te dün öğle saatlerinde Nermin Celep'i takside bıçaklayarak öldüren Ramazan Su tutuklandı. Celep'in daha önce bir arkadaşına, "Beni tehditle tutuyor" diyerek mesaj attığı belirtildi.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - İstanbul Pendik'te Nermin Celep'i (44) takside bıçaklayarak öldüren Ramazan Su (40), 'Tasarlayarak öldürme' suçundan tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Pendik'te dün öğle saatlerinde meydana gelen olayda Ramazan Su, Nermin Celep'i  takside bıçaklayarak öldürdü. Olay sonrası gözaltına alınan Ramazan Su, emniyetteki işlemlerinin ardından Kartal'daki Anadolu Adalet Sarayı'na getirildi. Şüpheli savcıya verdiği ifadenin sevk yazısında Ramazan Su'nun arkadaşı olan İ.Ç.'ye "Bugün yarın duyarsınız. Nermin'i de öldüreceğim kendimi de öldüreceğim. Kıskanıyorum onu başkasına yar etmem" şeklinde beyanda bulunduğu belirtildi.

Ayrıca, Nermin Celep'in de daha önce bir arkadaşına, "Beni tehditle tutuyor. Nasıl kurtulacağım ben bundan. Uzak duramam diyor, kurşuna dizerim diyor" şeklinde mesaj attığı kaydedildi. Sevk yazısında Ramazan Su'yun olay yerine bıçakla gittiği hatırlatıldı. Şüphelinin Celep'i öldüreceğini beyan etmesini de dikkate alan savcılık, Ramazan Su'yu, 'Tasarlayarak öldürme' suçundan tutuklama talebiyle mahkemeye sevk etti. Anadolu Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği, sorgusunun ardından şüphelinin tutuklanarak cezaevine gönderilmesine karar verdi. (DHA)