Pendik'te bir evde iki kardeşin cesedi bulundu

Pendik'te bodrum katındaki evde cesetleri bulunan iki kardeşin zehirlendikleri ihtimali üzerinde duruluyor.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - İstanbul'un Pendik ilçesindeki Hicaz Sokak'ta bodrum katındaki bir dairede, Türkmenistan uyruklu iki erkeğin cesedi bulundu. Charyyev Umytjan ve Zafyte Umytjan isimli kardeşlerin kolonyadan zehirlendikleri iddia edildi.

 İddiaya göre, 4 katlı binanın bodrum katında oturan Charyyev Umytjan (35) ve Zafyte Umytjan (37) isimli kardeşlerden uzun süre haber alamayan bina sakinleri durumu polis ekiplerine haber verdi. İçeriye giren polis, evin koridorunda iki kardeşin cesediyle karşılaştı.

Pendik Asayiş Büro Amirliği ile Olay Yeri İnceleme Şube Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, evin içerisinde delil araştırması yaptı. Evde 7 boş kolonya şişesi bulunurken, mahalle sakinleri iki kardeşin evdeki kolonyaları şalgamla karıştırarak alkol olarak içtiklerini iddia etti. 

Ev sahibi Ersin Kurban da ise şunları söyledi: "Mahalle bakkalı komşumuz bir haftadır iki kardeşi uzun süredir görmediğini söyledi. Bunun üzerine ben camlarını tıkladım, açan olmadı. Bunun üzerine binanın arka tarafını dolandım. Perde açıktı, oradan baktığımda  cansız yatıyorlardı, hareket etmiyorlardı. Bunun üzerine polis ve ambulansı aradım. Camlar açık olduğu için pek koku falan alamadık." (İSTANBUL-DHA)