Peker 'dijital tecrit kalkmadan paylaşım imkansız gibi' mesajı verdi

Sedat Peker yine "seçime 2 ay kala yapacağı paylaşımlar" için muhalefete "dijital tecridin kaldırılmasına yönelik çaba gösterme" çağrısı yapan paylaşımları retweet etti, sonra sildi.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Suç örgütü yöneticisi olduğu gerekçesiyle hakkında yakalama kararı çıkarılan ve gittiği Birleşik Arap Emirlikleri'nde dijital tecrit altında tutulan Sedat Peker, 'üstü kapalı' mesajlar vermeye devam ediyor. 

Dün "Sedat Peker pislikleri ifşa etmek istiyor, ülke yöneticileri ettirmiyor, muhalif partiler de etmesi için çaba sarf etmiyor, nasıl s... bir ülkeyiz lan" mesajını retweet edip 6 dakika sonra paylaşımını kaldıran Peker bugün yine aynı yola başvurdu. 

'BAE HÜKÜMETİNİ İKNA EDELİM'

Peker önce Demokrat Parti milletvekili Cemal Enginyurt'un "Seçime 2ay kala @sedat_peker belge ve bilgi paylaşacak diye bekleyenler. Öncelikle muhalefet partileri, dijital tecrit kalkmadan paylaşım imkansız gibi. Öyleyse bir kez daha çağrı yapıyorum. BAE hükümetine ulaşalım, uyaralım ve ikna edelim. DİJİTAL TECRİT KALDIRILSIN" mesajını paylaştı. 

Ardından paylaşımını silen Sedat Peker daha sonra hukukçu Salim Şen ile Kemal Bildiş'in benzer mesajlarını retweet etti. O mesajlar şöyle: 

🔶 (Salim Şen) Sedat Peker bu yolla muhalefete bir mesaj gönderiyor, Dijital tecrit kaldırılmazsa seçimlere iki ay kala yayın yapamam, Bunun için çaba gösterin diyor…

 🔶 "(Kemal Bildiş) Cumhurbaşkanlığı seçimi sonuçlarını #SedatPeker 'in elindeki bilgi ve belgeleri kamoyu ile paylaşması önemli ölçüde etkiler. Ancak; @sedat_peker djital tecrit altındayken bilgi ve belge paylaşması da imkansızdır.

AVUKATI: KOŞULLAR DEĞİŞMEDEN PAYLAŞIM OLANAKLI DEĞİL 

Sedat Peker'in avukatı Ersan Barkın da Peker'in vadettiği paylaşımları yapacağına dair haberleri şöyle yorumladı: "Digital tecrit denen fiili ev hapsinde iken ‘koşulları değişmeden’ herhangi bir paylaşım yapmasının olanaklı olmadığını defalarca anlatmaya çalıştım.Ama sanırım başarılı olamadım."

(HABER MERKEZİ)