Peker Davutoğlu'nu doğruladı, Perinçek'e cevap verdi: Deli misiniz?

Peker, Davutoğlu'nun MİT TIR'larıyla ilgili sözlerini doğruladı Perinçek'in Mossad iddiasına yanıt verdi: "Bana hakaret edilmesi olayı buraya getirdi. CIA ve Mossad'ın ne ilgisi var? Deli misiniz?

Google Haberlere Abone ol

DUVAR- Organize suç örgütü liderliğinden hükümlü Sedat Peker, ayrı ayrı Haber Türk TV yayınlarına katılan Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu ve Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek'in kendisi ve videolarındaki iddialarıyla ilgili söylediklerine cevap verdi. 

'GENELKURMAY VE MİT'İN DAHLİ YOK'

Davutoğlu yayında MİT TIR'larına ilişkin "Sedat Peker'in iddialarıyla MİT TIR'larının alakası yoktur. Bu operasyon 19 Ocak 2014'te oldu. Sedat Peker o zaman cezaevindeydi. O silahları nasıl gönderdi oraya? 10 Mart 2014'te çıktı cezaevinden. Benim dışişleri bakanlığım görevinde MİT ve Genelkurmay bana bağlı değil" dedi.  

Peker de Twitter hesabından yaptığı paylaşımda Davutoğlu'nu doğruladı: "Sayın Davutoğlu’nun söylediği çok doğru. Videoda da söylediğim gibi, benim üzerimden giden silahlar SADAT tarafından organize edildi. Genelkurmayın ve MİT’in bu organizasyonda bir dahilliği yoktur."

PERİNÇEK: MOSSAD'IN AVUCUNDADIR'

İlerleyen saatlerde ise Doğu Perinçek katıldığı yayında Peker için "Suç örgütü liderine 'yaptırılan' açıklamalar var. MOSSAD'ın avucundadır, kontrolündedir. Suç örgütü liderinin tek başına yapabileceği işler yapmıyor" ifadelerini kullandı.

PERİNÇEK'E: SİZ DELİ MİSİNİZ?

Bu sözlere Sedat Peker de yine Twitter'dan şöyle yanıt verdi:

"Sayın Doğu Perinçek, benim CIA’nın Mossad’ın elinde olduğum çok komik. Ancak sizin saplantılı Çin hayranlığınız bir gerçek. AK partiye destek veriyorum diye beni eleştiren siz, şu an benim yerime geçtiniz. Siz destek veriyorsunuz. Bunu da CIA veya Mossad mı organize etti?

Bu sürecin ilk başından beri sadece bir özür beklemiştim. Sadece bana hakaret edilip saygısızlık yapılması olayı buraya getirdi. CIA ile Mossad'ın bununla ne ilgisi var. Siz deli misiniz?

Beni kullanarak ülke güvenliği tehlikede diye bahane uydurmayın. Bu benim şahsi meselem. Anlattığım her şey de kriminal suç gruplarına ait. Devleti hiçbir zaman suçlamadım.

Biz Başbuğ Alparslan Türkeş’ten öğrendiğimiz; ne Amerika, ne Rusya ne de Çin, her şey Türklük için öğretisiyle büyüdük. Aydınlık’ta manşet yaparak şehit ettirdiğin ülkücüleri de anlatsana.

Ülkücü katili Doğu Perinçek benim Mossad’ın etkisinde olduğumu söylüyor. Son videomda ne söyledim? Neden Filistin’e 10 tane SİHA göndermiyoruz dedim. Mossad’dan korkan bir adam bunu söyleyebilir mi? Bu yaşta torununu sev, siyaseti gençlere bırak." (HABER MERKEZİ)