Paris'te 30 yolcu İzmir uçağına binemedi

SunExpress'in Paris'ten İzmir'e gidecek olan uçağı rötar yaptı. Havalimanındaki 30 kişi uçağın kalktığını öğrendi. Yer hizmetlerinde muhatap bulamayan yolcular bir sonraki sefere yönlendirildi.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Fransa'nın başkenti Paris'teki Charles De Gaulle Havalimanı'ndan İzmir'e gelecek olan 30 SunExpress yolcusu uçağa binemedi. 

Airporthaber'in aktardığına göre Paris'ten yerel saat ile 17.00'da havalanması gereken Türk Hava Yolları ve Lufthansa’nın ortak kuruluşu SunExpress uçağında rötar yaşandı. Uçağın saat 20.00'da havalanacağı öğrenildi. Havalimanında bekleyen yolcular, uçuş saatinin gelmesine rağmen ekranlarda check-in kontuarıyla ilgili de bir bilgi olmadığını belirtti. 
 
Uçuş saatinin gelmesiyle yolcular radar rakip uygulamasından uçuş durumuna bakarken uçağın kalktığını fark ettiler. Yetkililere ulaşmaya çalışan yolcular bir muhatap bulamadıklarını ifade ettiler. 
 
Öte yandan uçuşa katılamayan 30 yolcunun içerisinde pilotun da olduğu iddia edildi.
 
Öte yandan Sunexpress'ten yapılan açıklamada, yolcuların uçağa geç kaldığı belirtildi. Yolcuların otele yerleştirildiği ve bir sonraki sefere yönlendirdiği öğrenildi. (HABER MERKEZİ)

Etiketler SUNEXPRESS UÇAK YOLCU