Özlem Zengin'in 2017'deki sözleri: Kadınlar şiddeti söyleyemiyor

Çıplak arama iddialarına ilişkin olarak "Onurlu kadın, ahlaklı kadın bunu söylemek için bir sene beklemez" diyen AK Parti Grup Başkanvekili Özlem Zengin'in 2017'de katıldığı bir programdaki sözleri gündem oldu. Özlem Zengin programda şiddet gören kadınların bunu açıklayamadığını söylüyor.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - AK Parti Grup Başkanvekili Özlem Zengin, Meclis'te Uşak’taki çıplak arama iddialarını reddederken, “Onurlu kadın, ahlaklı kadın bir sene beklemez. Bu, kurgusal bir harekettir” dedi. Zengin’in bu sözlerine sosyal medyada tepki yağdı. 

Özlem Zengin'in 2017'de katıldığı bir programda erkek şiddeti üzerine konuşurken kullandığı ifadeler de sosyal medyada paylaşıldı. Zengin, programda yaptığı konuşmada şiddet gören kadınların bunu saklama eğiliminde olduklarını belirterek şiddeti açıklamaları çağrısında bulunuyordu: "Hiç kimse, hiçbir kadın, gözünde morluk varken kafasını bir duvara vurduğunu söylemesin. Gerçeği söylesin. Ve size şunu söyleyeyim, yapılan bir sürü araştırma eğitimli kadınların eğitimsiz kadınlara yakın oranda şiddet gördüğünü bize söylüyor. Ama biliyor musunuz eğitimli kadınlar çok zor durumda. Bunu söyleyemiyorlar, bunu paylaşamıyorlar." (HABER MERKEZİ)