Özhaseki'den LGBTİ+ açıklaması: Madem Allah yaratmış, hepsinin başımızın üstünde yeri var

Katıldığı bir programda LGBTİ+ bireylerle ilgili soru sorulan AK Partili Mehmet Özhaseki, "Onu Cenab-ı Hakk'ın yarattığı bir emanet gibi görmek her kulun vazifesi diye düşünüyorum" dedi.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, LGBTİ+ bireylerle ilgili açıklamalarda bulundu. TV100'de yayınlanan 'Deniz Tural ile Siyasetin Ev Hali' isimli programa katılan Özhaseki, Tural'ın sorularını yanıtladı.

'CENAB-I ALLAH HİÇBİR ŞEYİ LÜZUMSUZ ABES YARATMAMIŞTIR'

LGBTİ+ bireylerle ilgili soruya da yanıt veren Özhaseki, “Küçük bir hikâye anlatmak isterim. İstanbul da Sümbül Efendi bir gün talebelerini toplar, hepsine der ki; bugün size bir soru soracağım. Siz tanrı olsaydınız ne yapardınız? Öğrenciler şaşkın, kimisi 'tövbe estağfurullah efendim' diyor! 'Estağfurullah efendim' diyenden geçilmiyor! 'Oğlum cevap verin' der! Çocuklar, hoca da kendilerini cesaretlendirince biri diyor ki; 'kötülükleri yok ederdim', öbürü diyor ki; 'çok soğuk oluyor kışı yok ederdim', 'açlığı yok ederdim, fakirliği yok ederdim' diyor! Şimdi ellerine tanrısal bir güç geçirmiş olunca herkes böyle bir şeyde bulunuyor! Orada çalışkan bir öğrenci var, çok da zeki en son sözü ona veriyor, öğrencinin adı Musa Musuhiddin. 'Sen ne yapardın Musa' diyor? 'Efendim ben her şeyi merkezinde bırakırdım' diyor! Her şeyi merkezinde bırakırdım... Cenab-ı Allah hiçbir şeyi lüzumsuz abes yaratmamıştır! Her yarattığında bir hikmet vardır. O yüzden hiçbir şeyi şunu yok ederdim bunu yok ederdim olmaz! Hayat zıtlıklar üzerine kaim, aklık varsa-karalık var, uzunluk varsa-kısalık var, iyilik varsa-kötülük var" diye konuştu.

'BANA GÖRE SAYGI DUYMAK VE TERCİHLERİNE SONUNA KADAR SAYGILI OLMAKTAN BAŞKA ELİMİZDEN BİR ŞEY GELMEZ'

“Madem Allah yaratmış, hepsinin başımızın üzerinde yeri var” ifadelerini kullanan Özhaseki, “Her şeyi merkezinde bırakırdım. Allah her şeyi bir denge üzerine yaratmıştır. Madem Allah yaratmış, hepsinin başımızın üzerinde yeri var. Onu Cenab-ı Hakk'ın yarattığı bir emanet gibi görmek her kulun vazifesi diye düşünüyorum. Her inançlı insanın işi diye düşünüyorum. Onun dışında bana göre saygı duymak ve tercihlerine sonuna kadar saygılı olmaktan başka elimizden bir şey gelmez” diye konuştu. (HABER MERKEZİ)