Özgür Özel: Milletvekilimiz Ali Şeker, Şanlıurfa'da darp edildi

CHP Milletvekili Ali Şeker'in, Urfa'nın Eyyübiye ilçesinde sandıktaki usulsüzlüklere itiraz ettiği için darp edildiği belirtildi.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, İstanbul Milletvekili Ali Şeker'in Urfa'da görevli olduğu bir okulda müşahitlerle birlikte darp edildiğini söyledi. Ali Şeker, saldırının ardından iyi olduğunu belirterek, "Korkmuyoruz, yılmıyoruz, vazgeçmiyoruz" dedi.

Şeker'in telefonunun kırıldığını belirten Özel, "İstanbul Milletvekilimiz Ali Şeker, ilk turda bütün oyların kullanıldığı ve tek adaya çıktığı Şanlıurfa'nın Eyyübiye ilçesi Karaali köyünde görev yapıyor. Kadınların yerine oy kullanılması gibi usulsüzlüklere itiraz ettiği için müşahitlerimizle darp edildi, telefonları kırıldı.

Köyde jandarma var ancak sayısı yeterli değil. Buradan yetkilileri uyarıyoruz, sandık güvenliğini sağlayın, görevli arkadaşlarımızın ve müşahitlerin can güvenliğini sağlayın. Kanuna aykırı emir, talimat, talep ve uygulamalar karşısında görevinizi yapın" ifadelerini kullandı.

'ARKADAŞLARIMIZIN CAN GÜVENLİĞİNİ SAĞLAYIN'

Darp edilen Ali Şeker'in araç içerisinde fotoğrafını paylaşan CHP Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı, ise şu ifadeleri kullandı:

''Şanlıurfa Eyyübiye'de görevli vekilimiz @draliseker, Karaali Mahallesi 2165 numaralı sandıkta yaşanan usülsüzlüklere karşı çıktığı için bir grup tarafından darp edildi! Yetkilileri uyarıyoruz; sandık güvenliğini sağlayın, görevli arkadaşlarımızın ve müşahitlerin can güvenliğini sağlayın!'' 

'KORKMUYORUZ, YILMIYORUZ, VAZGEÇMİYORUZ'

Olayın ardından sosyal medya hesabından açıklama yapan Ali Şeker, "Korkmuyoruz, yılmıyoruz, vazgeçmiyoruz! Son saatler; oy kullanın. Sandık görevlilerimiz ve müşahitlerimiz, son oy kullanılana ve yasalara uygun şekilde sayılıp tutanaklar imzalanana kadar sandıkları terk etmeyin. Ben iyiyim, merak etmeyin. #Değiştireceğiz" dedi. (HABER MERKEZİ)