Özel dinleme partisi yapıldı: Metallica, yeni albümü '72 Seasons'ı tanıttı

Metallica'nın yeni albümü '72 Seasons'ın lansmanı yapıldı. Albümün şarkı sözleri genellikle grup üyelerinin gençlik yıllarında yaşadığı travmalar, kendini bulma arayışı ve bunalımlara odaklanıyor.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Metal grubu Metallica'nın yeni albümü '72 Seasons'ın piyasaya sürülmeden önce hayranlarına özel dinleme partisi, tüm dünyayla birlikte Türkiye'deki sinema salonlarında gerçekleşti. Türkiye'nin birçok ilinde Metallica dinleyicileri, albümü piyasaya sürülmeden önce dinlemek için sinema salonlarına gitti.

Lansman videosunda '72 Seasons' albümündeki şarkıların video kliplerinin yanı sıra grup üyeleri James Hetfield, Lars Ulrich, Kirk Hammett ve Robert Trujillo ile şarkılar üzerine yapılmış röportajlar yer alıyor.

YENİ ALBÜMÜN UZUNLUĞU 77 DAKİKA

Metallica'nın son albümü 'Hardwired... to Self-Destruct'tan 7 yıl sonra piyasalara giren 12 şarkılık yeni albümün toplam uzunluğu 77 dakikayı buluyor. Şimdiye kadar 4 parçası Metallica'nın YouTube kanalında yayınlanan albümün şarkı sözleri genellikle grup üyelerinin gençlik yıllarında yaşadığı travmalar, kendini bulma arayışı ve bunalımlara odaklanıyor.

'72 Seasons' albümü bugün (14 Nisan) dünya çapında müzik marketlerde ve dijital platformlarda piyasaya sürüldü. 

Grup, 27 Nisan'da dünya turnesine çıkacak. Önceki turnelerden farklı olarak Metallica, her ülkede farklı şarkı listelerinin çalınacağı 2 ayrı konser verecek. (KÜLTÜR SANAT SERVİSİ)