Özdağ'dan Canikli'ye 128 milyar dolar tepkisi: Bu kadar gülünç bir cevap olabilir mi?

Gelecek Partili Selçuk Özdağ, AK Partili Nurettin Canikli'nin 128 milyar dolarla ilgili açıklamasına, "Bu kadar gülünç, milleti aptal yerine koyan bir cevap olabilir mi?" diyerek tepki gösterdi.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ, akıbeti sorulan '128 milyar dolar'la ilgili AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Nurettin Canikli'nin yaptığı izahat için "Çaresizliğin bir itirafıdır" dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Canikli'nin farklı farklı cevaplar verdiğini savunan Özdağ, "Canikli, 30 küsur milyar dolarla altın takı alındığını ve milletimizin evinde olduğunu söyledi. Bu kadar gülünç, milleti aptal yerine koyan bir cevap olabilir mi? Bu çaresizliğin bir itirafıdır" dedi. Özdağ, "Sayın Erdoğan da her şeyin yasalara uygun olduğunu söyledi. Madem yasalara uygun muhalefet de diyor ki, ‘Her şey yasalara uygunsa bu dolarları kim veya kimler aldı açıklayın’ diyor" diye devam etti.

'PANKARTLARI İNDİRMEK BU SORUNUN CEVABI DEĞİLDİR'

Geçmişte deprem yardımı için toplanan paralarının da hesabının sorulmadığını belirten Özdağ, yargının bağımsızlığına dikkat çekerek şöyle konuştu:

“Burası Türkiye. Geçmişte deprem için, şehit aileleri için de toplanan paranın hesabı sorulmadı. Hakkına hukukuna sahip çıkmayan bir halk sömürülmeye mahkumdur. Halkımıza diyoruz ki istismar edilme. Muhalefetin vatandaşın hukukunu korumak için verdiği mücadeleye destek olmayan bir toplum soyulmaktan kurtulamaz. Bu ülkede bağımsız bir yargı olsaydı bugün bunların hiçbirini konuşmuyor olacaktık. İktidar ‘128 milyar dolar nerede?’ sorusundan kaçamaz. Pankartları indirmek veya dava açmak bu sorunun cevabı değildir. Bu sorunun cevabı bu paranın kuruş kuruş hesabını vermektir. Vatandaşa bu hesabı veremeyenler er geç yargıya vicdanlarına ve dahası tarihe bu hesabı vermek zorunda kalacaklar." (HABER MERKEZİ)