Oyuncu Seda Fettahoğlu hayatını kaybetti

İstanbul Şehir Tiyatroları oyuncusu, 44 yaşındaki Seda Fettahoğlu hayatını kaybetti. 

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - İstanbul Şehir Tiyatroları oyuncusu, başta 'Sihirli Annem' olmak üzere birçok dizide aldığı rol alan Seda Fettahoğlu hayatını kaybetti. 

Oyuncunun vefat haberini İBB Kültür Daire Başkanlığı Şehir Tiyatroları Müdürlüğü "Tiyatromuzun değerli oyuncusu, canımız, Seda Fettahoğlu’nu kaybetmenin derin üzüntüsünü yaşıyoruz. Acımız çok büyük. Şehir Tiyatrosu ailemizin, sevenlerinin, dost ve yakınlarının başı sağ olsun" sözleriyle duyurdu. 

PARKTA ÖLÜ BULUNDU

DHA’nın haberine göre, 10 Aralık Şehitler Parkı'nda bir kadın cesedi bulunduğu ihbarını alan polis olay yerine gittiğinde Seda Fettahoğlu'nun sırt üstü yatan cesediyle karşılaştı.

Olay yerinde yapılan incelemede cesedin yanında, Seda Fettahoğlu adına bulundurma ruhsatlı tabanca ve yerde bir adet boş kovan bulundu.

Cesedi bulan üniversite öğrencisi F.A'nın polise verdiği ifadesinde "Yürüyüş yaptığım esnada bir silah sesi duydum. Sesin geldiği yöne yöneldiğimde başından vurulmuş sırt üstü yatan bir kadın görerek polise haber verdim dediği öğrenildi.

Polis incelemesinin ardından Seda Fettahoğlu'nun cesedi Adli Tıp kurumuna kaldırılırken, olayla ilgili soruşturmanın sürdüğü, parkta herhangi bir güvenlik kamerası bulunmadığı belirtildi.

 1979 yılında Trabzon'da dünyaya gelen Fettahoğlu, 1997'de Trabzon Anadolu Lisesi'nden, 2002'de de Bilkent Üniversitesi Tiyatro Bölümü'nden mezun oldu. İngilizce bilen Seda Fettahoğlu, tiyatronun yanında seslendirme de yapıyordu. Fettahoğlu kariyeri boyunca, İstanbul Şehir Tiyatroları'nda birçok oyunda rol aldı.