Oyuncu Osman Wöber vefat etti

Kurtlar Vadisi'ndeki 'Tuncay Kantarcı' karakteriyle hafızalarda yer edinen oyuncu ve yönetmen Osman Wöber vefat etti.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Oyuncu ve yönetmen Osman Wöber, 62 yaşında hayata veda etti. Wöber'in kalp krizi nedeniyle vefat ettiği açıklandı.

Wöber'in vefatını usta oyuncu Zafer Algöz, Twitter hesabından yaptığı paylaşımla duyurdu. Algöz, paylaşımında "Sevgili arkadaşımız Osman Wöber ani bir kalp kriziyle veda etmiş diye haber geldi az önce. Çok üzgünüm. Başımız sağ olsun" ifadelerini kullandı.

OSMAN WÖBER KİMDİR?

Kurtlar Vadisi dizisinde canlandırdığı 'Tuncay Kantarcı' rolüyle hafızalarda yer edinen Osman Wöber, 27 Şubat 1960'da Ankara'da dünyaya geldi.

Baba tarafından Avusturyalı olan Wöber, İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi ve Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro Bölümünde eğitim gördü. Sahneye adımını Devlet Tiyatroları'nda atan oyuncu, öğrencilik döneminde Şan Tiyatrosu, Kenter Tiyatrosu ve Yeditepe Oyuncuları'nın oyunlarında çeşitli roller aldı.

Oyunculuk kariyerinde tiyatronun yanı sıra birçok dizide rol alan Osman Wöber, "Öteki Taraf", "Organize İşler", "Cumhuriyet" ve "Sekizinci Saat"in de aralarında olduğu filmlerin oyuncu kadrosunda yer aldı.