Oyuncu Farah Zeynep Abdullah'tan Bakan Koca'ya aşı çağrısı: Set emekçileri için bir adım atılsın

Oyuncu Farah Zeynep Abdullah, dizi setlerinde çalışan emekçilerin aşılanması için Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'ya çağrıda bulundu: Set emekçilerinin sağlığı için lütfen bir adım atılsın

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Oyuncu Farah Zeynep Abdullah, dizi setlerinde çalışan emekçilerin aşılanması için Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'ya çağrıda bulundu. Abdullah, Twitter hesabından yaptığı çağrıda, "Sayın Fahrettin Koca sektörümüz en az haftada 5 gün, günde 12 saat çalışıyor, işin doğası gereği sosyal mesafeyi korumak çok güç olabiliyor, daha önce Oyuncular Sendikası 2 kez aşı için başvurmasına rağmen hiçbir cevap alınamadı, set emekçilerinin sağlığı için lütfen bir adım atılsın" ifadelerini kullandı.

Farah Zeynep Abdullah, daha önce sosyal medya hesabından konuya ilişkin açıklama yapmış ve "TAM kapanmada dizi setleri devam etsin kararı çıktı. Biz de ediyoruz, edelim ama futbolcular bile aşılanırken tam kapanmada çalışan set emekçilerinin aşı planlamasında asla konuşulmamasını benim aklım mantığım almıyor" ifadelerini kullanmıştı.

Oyuncular Sendikası da paylaşımı alıntılamış ve "Setlerde günde ortalama 15-16 saat çalışılıyor ve meslektaşlarımız mesleğin doğası gereği maske takamıyor! PCR testlerinin bir standarda oturtulması ve aşılanma talebimiz, sektör koşullarına baktığımızda oldukça haklı bir taleptir. Sorunlarımızın ve hak arayışımızın yalnızlaştırılması doğru değildir" demişti.