Otomobilde bulunan esrarla ilgili 4'ü uzman çavuş 5 kişi tutuklandı

Arabasında 42 kilo uyuşturucuyla yakalanan uzman çavuşun ifadesi doğrultusunda 3 uzman çavuş daha gözaltına alındı. Toplam 4 uzman çavuş ve 1 sivil tutuklandı.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Şanlıurfa'da uzman çavuş H.N.'nin otomobilde 42 kilo 100 gram esrarla yakalanmasına ilişkin yürütülen soruşturmada 3 uzman çavuş daha gözaltına alındı. DHA'nın haberine göre adliyeye sevk edilen 4 uzman çavuş ile 1 sivil 'uyuşturucu madde ticareti yapma' suçundan tutuklandı.

Gözaltında ifadeleri alındıktan sonra Şanlıurfa Adliyesi'ne sevk edilen 4'ü uzman çavuş 5 kişi tutuklanıp cezaevine gönderildi.

Ne olmuştu?

Şanlıurfa İl Jandarma Komutanlığı tarafından 2 Kasım tarihinde Hilvan ilçesine bağlı Ovacık ve Çakmak Mahallesi yol ayrımında durdurulan 55 AAT 802 plakalı araçta yapılan aramada 42 kilo 100 gram esrar yakalanmıştı. Araçta bulunan Diyarbakır’ın Lice İlçe Jandarma Komutanlığı emrinde kirpi tipi zırhlı araç sürücüsü olan uzman çavuş Hanifi N. gözaltına alınmıştı. H.N. sorgusunda uyuşturucuyu Hilvan ilçesi Söğütlü Mahallesi'nde oturan H.A.'ya 200 bin liraya sattığını ve teslim etmeye götürdüğünü söylemişti. H.N. uyuşturucu ticaretini Lice İlçe Jandarma Komutanlığı'nda görevli 3 uzman çavuş ile birlikte yaptıklarını belirtti. İfade doğrultusunda Söğütlü Mahallesi’nde yapılan ev baskınından Hasan A. ve Lice ilçesinden de 3 uzman çavuş daha gözaltına alınıp İl Jandarma Komutanlığı'na götürülmüştü. (HABER MERKEZİ)