Otobüs şoförünü yaralayan yolcu kendini savundu: Sadece boynu çizildi

Aksaray'da tartıştığı halk otobüsünün şoförünü boğazından ve kolundan yaralayan saldırgan Abdurrahman Ç., " Bıçaklamamdan bir şey de olmamış, sadece boynu çizilmiş” dedi.

Fotoğraflar: DHA
Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Aksaray'da tartıştığı halk otobüsü şoförü Allahattin Oruç’u (34) bıçaklayan Abdurrahman Ç. (19), emniyetteki işlemlerinin ardından adliye sevk edildi. Adliye girişi öncesi gazeteciler konuşan Abdurrahman Ç, "Bıçaklamamdan bir şey de olmamış, sadece boynu çizilmiş” dedi.

DHA'nın aktardığı habere göre; dün saat 17.00 sıralarında Şeyh Hamit Mahallesinde meydana gelen olayda 68 HO 1164 plakalı halk otobüsünün şoförü Allahattin Oruç ile yolculardan Abdurrahman Ç. arasında tartışma çıktı. Tartışmanın büyümesi üzerine Abdurrahman Ç., bıçakla sürücü Oruç'u, boğazından ve kolundan yaraladı. Sürücü Oruç, kanlar içinde kalırken, saldırgan ise otobüsten inerek kaçtı. Diğer yolcuların 112 Acil Çağrı Merkezine haber vermesi üzerine bölgeye polis ve sağlık ekipleri sevk edildi.

Yaralı Oruç, ilk müdahalenin ardından ambulansla Aksaray Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırıldı. Tedavi altına alınan Oruç, “Bana yolcum saldırdı. Güzergah dışı farklı mahalleye gitmemi istedi. Reddedince beni bıçakladı” dedi. Oruç'un tedavisinin ardından taburcu olduğu öğrenildi.

Kaçan Abdurrahman Ç. de bir süre sonra polis tarafından yakalanıp, gözaltına alındı. Abdurrahman Ç., emniyetteki işlemlerinin ardından bugün adliye sevk edildi. Abdurrahman Ç., sevk sırasında gazetecilerin 'Niçin saldırdınız, pişman mısınız?' sorusuna, “Ben otobüse ailemle, elimde çapayla bindim. Bana, 'Sen çapayla binemezsin' dedi. Hem de serbest kartla bindiğim için bana vurunca, ben de onu bıçakladım. Kameraları izleyebilirsiniz, neden pişman olayım? Bıçaklamamdan bir şey de olmamış, sadece boynu çizilmiş” diye cevap verdi. 

(HABER MERKEZİ)