Örümcek Adam oyuncusu Tom Holland, Martin Scorsese’yi eleştirdi: Marvel filmleri gerçek sanat

Tom Holland, Marvel filmleri için "sinema değil" diyen Martin Scorsese'ye yanıt verdi. Holland, “Scorsese, daha önce Marvel filmi çekmediği için böyle yorumlarda bulunuyor" dedi.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Örümcek Adam karakterine hayat veren oyuncu Tom Holland, Marvel filmlerinin 'gerçek sinema' olmadığını düşündüğünü söyleyen yönetmen Martin Scorsese hakkında konuştu. Holland, Scorsese'nin söylediklerine katılmadığını ve süper kahraman filmlerinin 'sanat' olarak nitelendirilmesi gerektiğini söyledi.

Web Tekno'nun The Independent'tan aktardığına göre, Marvel Sinematik Evreni'nin geçtiğimiz haftalarda vizyona giren filmi "Örümcek Adam: Eve Dönüş Yok", 2021'in en çok hasılat yapan filmi oldu. Ancak son yıllarda "Goodfellas", "Taxi Driver", "The Wolf of Wall Street" gibi filmlerin yönetmeni Martin Scorsese dahil birçok yönetmen bu tarz süper kahraman filmlerinin ‘sanat’ olmadığını belirterek bu yapımları eleştirdi. 

Scorsese 2019 yılında verdiği demeçte, Marvel filmlerine atıfta bulunarak bu yapımların gerçek sinema olmadığını, onları ‘lunapark eğlenceleri’ne benzettiğini belirtti. Scorsese’nin açıklamalarından sonra da birçok yüksek profilli yönetmen konu hakkında ikiye ayrıldı. Bazıları Scorsese’ye katıldığını aktarırken, "Magnolia" ve "There Will Be Blood" gibi filmlerin Oscar adayı yönetmeni Paul Thomas Anderson gibi diğer yönetmenler de Marvel filmlerini övdü.

TOM HOLLAND: MARVEL FİLMLERİNİN GERÇEK SANAT OLDUĞUNU DÜŞÜNÜYORUM

Geçen hafta vizyona giren "Örümcek Adam: Eve Dönüş Yok" filminin başrolünde yer alan Tom Holland da konuyla ilgili düşüncelerini The Hollywood Reporter’da yaptığı açıklamalarla dile getirdi. Marvel filmlerinin ‘gerçek sanat’ olarak nitelendirilmesi gerektiğini düşündüğünü belirten Holland, “Scorsese’ye ‘Bir Marvel filmi çekmek ister misin?’ diye sorabilirsiniz ama o bunun nasıl bir şey olduğunu anlayamaz çünkü daha önce hiç Marvel filmi çekmedi. Ben, hem Marvel hem de Oscar adayı olabilecek filmlerde yer aldım. Aralarında gördüğüm tek fark birinin diğerinden çok daha fazla bütçeye sahip olmasıydı. Bunun dışında; karakterler, senaryolar ve yönetmenlerin filmleri aktarış şekli tamamen aynıydı. Bu yüzden Marvel filmlerinin ‘gerçek sanat’ olduğunu düşünüyorum” ifadelerini kullandı. 

Oyuncu sözlerine şöyle devam etti: “Marvel filmlerinde Robert Downey Jr., Benedict Cumberbatch, Scarlett Johansson gibi Oscar’lık filmlerde oynamış insanları görebilirsiniz. Bu önemli oyuncular da size süper kahraman filmleri ile diğer filmler arasında pek bir fark olmadığını söyleyeceklerdir. Hatta aradaki tek farkın kostümler olduğunu bile söyleyebilirler.”