Orhan Gencebay: Aleyna Tilki'nin şarkılarını severek dinliyorum

NR1 Video Müzik Ödülleri'nde Aleyna Tilki'ye ödül veren Orhan Gencebay, "Törende Aleyna'ya ödül vereceğimi bilmiyordum. Ben oraya ödül almak için gitmiştim" ifadelerini kullandı.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Son dönemde konserleri iptal edilen müzisyen Aleyna Tilki, NR1 Video Müzik Ödülleri'nde En İyi Kadın Şarkıcı ödülüne değer görüldü. Tilki'ye ödülünü sanatçı Orhan Gencebay verdi. Aleyna Tilki'ye verdiği ödülün ardından sosyal medyada gündem olan Orhan Gencebay, "Genç şarkıcılar arasında en beğendiğim isimlerden biri. Şarkılarını da severek dinliyorum açıkçası. Daha yolun çok başında, kendini geliştireceğine inanıyorum" dedi. 

İktidara yakın Sabah gazetesinden Tuba Kalçık'a konuşan Gencebay, "Törende Aleyna'ya ödül vereceğimi bilmiyordum. Ben oraya ödül almak için gitmiştim. Ödül vermem için de rica edilince, sahneye çıktım. Aleyna'nın hem ruhu hem de fiziği çok güzel. Onu torunum gibi seviyorum. Genç şarkıcılar arasında en beğendiğim isimlerden biri. Şarkılarını da severek dinliyorum açıkçası. Daha yolun çok başında, kendini geliştireceğine inanıyorum. Tabii ki doğru yönlendirilirse. Sesini de, yorumunu da iyi buluyorum" ifadelerini kullandı.

'GENÇLERE KÖSTEK DEĞİL, DESTEK OLMALIYIZ'

Gencebay sözlerine şöyle devam etti: "Gençlere köstek değil, destek olmalıyız. Ayrıca, ben ne açıklama yapsam bir tarafa çekmeye çalışanlar var. Söylediğim her sözü siyasi yorumlayan bir grup oluştu. Bu her konuda böyle olmaya başladı. Ödül töreninden dolayı yapılan olumsuz yorumları önemsemiyorum. Ben kim müziğe katkı sunuyorsa onu desteklerim. Aleyna gibi bıcır bıcır, müziğe emek veren gençleri desteklemek de beni mutlu eder."