Ordu'da otopark ve yemekhane yoğun bakım oluyor

Ordu’da korona virüsü vakalarında yaşanan yükseliş nedeniyle otopark, yemekhane ve ek binaların yoğun bakım servisine dönüştürülmesine karar verildi.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Ordu'da korona virüsündeki hızlı yükseliş nedeniyle yeni tedbirler alındı. Vali Tuncay Sonel başkanlığında toplanan İl Pandemi Kurulu toplantısında, vaka sayısıyla birlikte artan izole servis ve yoğun bakım ihtiyacı nedeniyle Ordu Devlet Hastanesi’nde prefabrik binada bulunan polikliniklerin kapatılarak, ilave yoğun bakıma dönüştürülmesine ve hastanenin personel otopark alanında da prefabrik yoğun bakım inşa edilmesine karar verildi.

Ordu Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi ana hizmet binasında bulunan yemekhane ve 1’inci katında bulunan birimlerin de boşaltılarak, yoğun bakım olarak hizmete açılması kararlaştırıldı. Ayrıca kentte bulunan Altınordu İlçe Sağlık Müdürlüğü ve Ordu Verem Savaş Dispanseri hizmet binaları boşaltılarak, yataklı servis ve yoğun bakım oluşturmak üzere Eğitim Araştırma Hastanesi’ne tahsis edilecek.

AMELİYATHANE PERSONELİ DİĞER ALANLARA KAYDIRILABİLECEK

İlde ayrıca, hastane idarelerince Covid-19 yoğun bakım, servis ve polikliniklerinde branş farkı gözetmeksizin bütün klinisyen hekimlerin görev almasını sağlayacak şekilde planlama ve düzenleme yapılacak. Acil olmayan cerrahi işlemlere ara verilecek, ameliyathaneler yalnızca acil cerrahi girişimler yapılacak şekilde düzenlenecek. Ameliyathanelerde çalışan personel, hastanelerin diğer alanlarında görevlendirilecek. Personel ihtiyacı duyulması halinde ise Toplum Yararına Program (TYP) kapsamında çeşitli kurumlarda çalışan personeller, İl Sağlık Müdürlüğü’nce ihtiyaç duyulan alanlarda çalıştırılacak. (HABER MERKEZİ)

Etiketler ordu yoğun bakım