Ordu vaka sayılarında Türkiye birincisi... CHP’li Torun'dan tepki: Kongreleri yaparken, hiç mi içiniz sızlamıyor?

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Ordu Milletvekili Seyit Torun, illere göre vaka sayılarında Ordu’nun Türkiye birincisi olduğunu belirterek, “Vatandaşı suçlayarak sorumluluktan kaçamazsınız” dedi. Torun, “6 gün önce Ordu da yapılan AKP il kongresi ‘lebaleb’ dolu salonda yapıldı. İktidarın şov amaçlı kongrelerinin faturası millete çıkıyor. Sağlık Bakanı’na soruyoruz: Hiç mi içiniz sızlamıyor?” diye sordu.

Google Haberlere Abone ol

ANKARA - CHP Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Torun, Sağlık Bakanlığı tarafından açıklanan illere göre 100 bin nüfusa karşılık gelen haftalık vaka sayılarını değerlendirdi.

Geçen haftaki tabloda 3. sırada olan Ordu’nun bu hafta Türkiye’nin ilk sırasına yükseldiğini belirterek, şunları söyledi:
“Ordu’da 194 olan vaka sayısı 228’e çıktı. Ülkeyi yönetenlere önce şunu söylemek isterim: Vatandaşı suçlayarak sorumluluktan kaçamazsınız. İktidar partisinin tıka basa dolu kongreleri, yeni vakalara davetiye çıkarıyor. 6 gün önce Ordu da yapılan il kongresi de ‘lebaleb’ dolu salonda yapıldı. Her açıklamasında tedbirlere uyulması çağrısı yapan Sağlık Bakanı’na şimdi soruyoruz: Salgın tedbirlerini hiçe sayan bu kongrelerle ilgili söyleyecek tek sözünüz yok mu? İktidarın şov amaçlı kongrelerinin faturası millete çıkıyor. Hiç mi içiniz sızlamıyor?"

'BU UTANÇ SİZE YETER'

Torun şöyle devam etti: "Sağlık yatırımlarında son sıralarda olan Ordu’yu vaka sayılarında birinci yapmanın utancı size yeter. İktidarın yaptığı bu kongrelerin vaka sayılarına etkisi araştırılmalı, millete hesap verilmelidir. Cumhuriyet Halk Partisi olarak bu sorunlu politikaların peşini asla bırakmayacağız.”